ד"ר פרץ הרצה על המערכת החיסונית בקיבוץ גבת

כ30 מוותיקי קיבוץ גבת הגיעו להרצאה ראשונה של צוות המרכז הרפואי פדה- פוריה לחברי הקיבוץ. המשתתפים הביעו עניין רב בהרצאה שהעביר ד"ר אבי פרץ, מנהל מכון המחקר והמעבדה למיקרוביולוגיה, בנושא "המערכת החיסונית שלנו".

להימנע מלחץ נפשי וסטרס- זו ההצעה העיקרית עליה המליץד"ר אבי פרץ, מנהל מכון המחקר והמעבדה למיקרוביולוגיה, במרכז הרפואי פדה- פוריה,בהרצאה לחברי קיבוץ גבת. ההרצאה היא הראשונה במסגרת סדרת הרצאות בתחום הרפואה והבריאות אותן יעביר צוות המרכז הרפואי פדה- פוריה כחלק מפעילות לקידום בריאות והגברת המודעות בקרב הציבור.

ההרצאה הראשונה התקיימה ביום ראשון5.3.17 במוזיאון גבת. ד"ר אבי פרץ הרצה על המערכת החיסונית, כיצד היא פועלת ואיך ניתן לחזקה, והדגיש את הקשר ההדוק שבין מתח נפשי למערכת החיסון. ד"ר פרץ אףהדגיש את חשיבות ההתחסנות כנגד מחלות שונות. "במצב של מתח נפשי משתחררים בגוף הורמונים שתפקידם לסייע להתמודד עם לחץ - כמו אדרנלין וקורטיזון . להורמונים אלה השפעות שליליות לטווח הרחוק, זה גורם לעלייה ברמת הסוכר בדם, מעלה דופק ולחץ דם ועלול לגרום לבעיות בלב. זה לא עניין פסיכולוגי אלא ביולוגי ומוכח שלחץ נפשי פוגע במערכת החיסון".לעומת זאת,"צחוק מחזק ומועיל! צחוק שנמשך 30 שניות מוריד את רמת הורמוני הלחץ ומשפר את תפקודה של המערכת החיסונית. כשצוחקים משתחררים חומרים הפועלים כמשככי כאבים ומעלים את תחושת הרוגע, מחזקים את פעילות המערכת החיסונית ואת עליית רמת הנוגדנים בדם".

ד"ר פרץ אף המליץ על תזונה עשירה בוויטמיניםומינרלים החשובים לחיזוק המערכת החיסונית כדוגמת ויטמין C, A, E. והדגיש את חשיבות ההתחסנות, לדבריו בשנים האחרונות ניתן לראות שמחלות עבר שנעלמו, חזרו כתוצאה ישירה לכך שהורים בוחרים שלא לחסן את ילדיהם נגד מחלות ילדות כמו : חצבת, שעלת .

אילת צבר , רכזת הגיל השלישי בגבת, הודתה לד"ר פרץ על ההרצאה המרתקת ואמרה , "פנינו למרכז הרפואי פוריה ולשמחתי הם נענו לבקשתנו בשמחה וברצון. אני שמחה שהחברים התענינו והגיעו לשמוע.אנחנו מתכוונים להמשיך את שתוף הפעולה המוצלח הזה ולהביאהרצאות מעניינות נוספות של צוות המרכז הרפואי במגוון רחב של נושאים ".