חוגגים ט"ו בשבט במח' לגריאטריה שיקומית

יחד עם השמש שיצאה לשעה קלה ביום ראשון בבוקר, יצאו המטופלים וצוות המחלקה לגריאטריה שיקומית במרכז הרפואי פדה- פוריה לחגיגה של נטיעות וטבע, לכבוד ט"ו בשבט.

המטופלים וצוות המחלקה לגריאטריה שיקומית במרכז הרפואי פדה- פוריה ציינו ביום ראשון 12.2.17 את ט"ו בשבט בחגיגה של נטיעות , ופירות.

המפגש המיוחד נפתח בדברי הסבר על תקופת הצמיחה והפריחה מפי יונה קירס, מטפלת באומנות ומדריכת תעסוקה במחלקה . לאחר שהתכבדו בפירות יבשים יצאו הצוות והמטופלים לגינה שמחוץ למבנה המחלקה ובסיועו של הגנן, ראובן ברזילי , הם שתלו את השתילים והצמחים . משה לונגו (כפר חרוב) , אחד המטופלים, ברך את כל המשתתפים ואמר,"אני מאחל שכולם יתאוששו ויפרחו , אם אני הצלחתי לעמוד על הרגלים אני מאמין ומאחל שכולם יעמדו על הרגלים".

יונה קירסאמרה , "המטופלים ממש נהנו , אמרו שזה עושה להם כייף, מכניס את הטבע פנימה ומביא אנרגיות ובריאות". רוני צוק סער, מנהלת המחלקה לריפוי בעיסוק אשר ארגנה את המפגש יחד עם ד"ר גיצ'קה ודפנה עוז - אלטר, עו"ס המחלקה, ציינה, " חלק מהשתילים נתנו בתרומה ע"י גיורא ויצחקי גרנות ממשתלת גרנות וחלקם הובאו ע"י צוות המחלקה, המטופלים ובני משפחותיהם. אנחנו מודים לכולם ..."

ד"ר אנה גיצ'קה, סגנית מנהל המחלקה סיכמה, "אנחנו כבר מזמן רצינו לצאת החוצה לאוויר, לשבור את השגרה והיום הצלחנו לעשות את החגיגה הקטנה הזו , תראי איך כולם מחייכים ושמחים".