הרצאה לתלמידי חט"ב כפר קמא

קוזיתא ליבאי, המפקחת האפידמיולוגית במרכז הרפואי פדה פוריה העבירה לתלמידי כתות ז' בחט"ב הבינים אדיגה, בכפר קמא הרצאה בנושא חיידקים ווירוסים, וכיצד הם מתפזרים ומתפשטים .

קוזיתא ליבאי, המפקחת האפידמיולוגית במרכז הרפואי פדה פוריה ותושבת כפר קמא, העבירה ביום חמישי12.01.17 את ההרצאה לתלמידי כתות ז' בחטיבת הבינים אדיגה שבכפר קמא. קוזיתא פתחה את ההרצאה בנושא "מדוע אנחנו חולים?"בהסבר מהי הגיינה, ומה הקשר בין היגיינה לבריאות, "שמירה על היגיינה מקטינה הסיכוי להעביר חיידקים ונגיפים ממקום למקום" בהמשך היא תארה איך מעבירים חיידקים: אם במגע, עיטוש, דרך המזון ועוד. "הידיים שלנו נושאות ומעבירות הכי הרבה חיידקים! רבים לא מקפידים לרחוץ ידיים, כי הן נראות להם נקיות".

קוזיתא ליבאי ציינה את ההבדל בין חיידק לווירוס והוסיפה, "חיידקים הם צורת החיים הנפוצה ביותר על פני כדור הארץ. קיימים מאות אלפי מינים שונים של חיידקים. החיידקים שורדים גם בתנאי חום או קור קיצוניים. האבחנה בין חיידק לווירוס היא לעיתים קשה, חשוב להגיע לרופא כדי שיברר ויבצע בדיקות. חשוב לזכור שהאנטיביוטיקה אפקטיבית רק כשמדובר בחיידקים ולכן לא תמיד נדרש טיפול באנטיביוטיקה".

לדברי מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה, "אנו מברכים על שתוף הפעולה עם ביה"ס אדיגה, רכזת הפעילות אמל נפסו והמנהלתגלי אביב הרצאה הזו פותחת שנה שנייה של פעילות, ואנחנו מרגישים שיש הרבה התלהבות בשני הצדדים ורעיונות נוספים לפעילות משותפת ".