פגיית המרכז הרפואי פדה פוריה – פגייה מצטיינת

המחלקה לטיפול נמרץ פגים וילודים של המרכז הרפואי פדה פוריה דורגה במקום הראשון במבדק משרד הבריאות לשנת 2016 . בטקס חגיגי במעמד שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן והמנכ"ל משה בר סימנטוב, הוענקה לצוות הפגיה, תעודת ההצטיינות .

בהמשך לפרסום ממצאי המבדק הנרחב של משרד הבריאות , לפיוהמחלקה לטיפול נמרץ פגים וילודים במרכז הרפואי פדה פוריה עמדה בהצטיינות בכל המדדים שנבדקו ונבחרהלמקום הראשון, ( שנה שנייה ברצף).התקיים ביום שני, 9.1.17 טקס חגיגי במעמד שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן , מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימנטוב, בכירים ומנהלים במשרד הבריאות, חברי הנהלת המרכז הרפואי פדה פוריה, מנהלת מחלקת טיפול נמרץ פגים וילודים, ד"ר טטיאנה סמולקין והאחות האחראית במחלקה, אורלי בנור. בטקס הוענקהלצוות המרכז הרפואי תעודת הצטיינות על זכייתה של הפגייה במקום הראשון מקרב כל הפגיות בארץ והישגים הגבוהים בהם זכתה המחלקה במבדק לשנת 2016 .

השר ליצמן: " הטיפול בפגיות הוא תחילת הדרך וסמל להצטיינות לבית חולים שיכול לצמוח ולהוכיח הצטיינות גם בתחומים אחרים. העבודה בפגיות היא הצלת נפשות חשובה ובסיסית. אני שמח לראות כי קיימת הצטיינות גם בפריפריה וגם במרכז. ..אני מאחל הרבה הצלחה בהמשך לזוכים. התחרות הזו מוסיפה שינויים ושיפורים בפגיות בכל הארץ ואני בטוח שגם בתחומים אחרים נראה שיפור".

משה בר סימן טוב: " בסכומי כסף לא גדולים הצליחה המדינה לעשות שיפור משמעותי בפגיות. אנו רואים ירידה של כ 50% בזיהומים, תוספת כח אדם, תוספת מתמחים ואחיות עם הכשרה על בסיסית, שיפור בתשתיות וכד'. הוכח שבזכות המודל ניתנת האפשרות להביא כסף לבתי החולים כאשר כסף זה מציל חיים וכמובן ומשפר את חיי הפגים. רשימת בתי החולים הזוכים משמחת אף היא, מה שמראה שמצוינות באה מאנשים , היכן שיש אנשים טובים ורצון להצליח רואים תוצאות גם בבתי החולים בפריפריה".

ד"ר ארז און , מנהל המרכז הרפואי אמר בטקס," ההישג מרשים ומביא כבוד רבלמרכז הרפואי ולצוות המקצועי המסור והמיומן שלנו. להגיע למקום הראשון ולהצליח לשמור על ההישג המקצועי המרשים הזה - שנה שנייה ברצף, דורשמחויבות ללא פשרות והתגייסות אמיתית של כל הצוות. הצוות המקצועי והמסור ששוקד יום יום להעניק לפגים, ליולדותולבני משפחותיהם את הטיפול הכי מקצועי והכי איכותי שניתן".

ד"ר טטיאנה סמולקין, מנהלת מחלקת טיפול נמרץ פגים וילודים ציינה , " לקחנו את הנושא מאד ברצינות, להיות במקום הראשון זה מחייב, זה מעלה את הציפיות שלנו מעצמנו . אנחנומטפלים בכ400 פגים בשנה,ישעליה מתמשכת של 25% בתפוסה ומגיעים אלינו הורים לפגים מכל אזור הצפון ואף ממרכז הארץ. התחלנו לפתח שירותים חדשים במחלקה כמו טיפולים פרא רפואיים: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק,טיפול באמצעות צוות רב תחומי אשר מסייע להתפתחות הפג בהמשך ".

ואילו אורלי בנור, האחות האחראית במחלקה אשר עברה השנה הכשרה כמומחית קלינית לפגים (מחזור ראשון בארץ) הוסיפה , "אנחנו ממשיכים להתעדכן ולהתקדם הלאה כדי לעמוד בקו אחד עם הידע העדכני ביותר הקיים בארץ ובעולם".