מתגייסים להקמת יחידת טיפול נמרץ ילדים

כחצי מליון ₪ נאספו בערב ההתרמה למען הקמת יחידת טיפול נמרץ לילדים, במרכז הרפואי פדה, פוריה. זהרה דוידאי, יו"ר עמותת ידידי ביה"ח פוריה, קראה למשתתפים ואמרה " אני קוראת לכם מעל במה זו לראות בארוע זה יריית הפתיחה של העשייה וההתגייסות למען ילדינו"

כ 800 אורחיםהתגייסו ובאו לערב ההתרמה השנתי שארגנה עמותת ידידי ביה"ח פוריה. ערב ההתרמה נועד לגייס משאבים להקמת יחידת טיפול נמרץ ילדים. " ילדים שמגיעים למיון או מאושפזים במחלקה, וזקוקים להשגחה רפואית מיוחדת או לטיפולים מתקדמים, לא יכולים לקבל כאן טיפול ומועברים למרכזים רפואיים אחרים. עקב כך, נפגעת יכולת המרכז הרפואי לתת לילדנו טיפול רפואי כולל, והמצב יוצר קושי ואי נוחות גדולה לילדים המטופלים ולמשפחותיהם אנו חייבים לפעול לחיזוק מערך רפואת הילדים במרכז הרפואי, על ידי הקמת יחידה לטיפול נמרץ ילדים ". הדגיש מנהל המרכז הרפואי,ד"ר ארז און. העלות הכוללת של הפרויקט מגיעה לכ 3 מליון ₪.

אורחים רבים הגיעו לאירוע הגדול והמרשים ובראשם סגן השר לשיתוף פעולה אזורי ח"כ איוב קרא, ח"כ אורלי לוי אבקסיס, יו"ר השדולה לצדק חלוקתי, ראשי רשויות ,אנשי עסקים , נציגי חברות ומפעלים באזור, חברי ההנהלה ועובדי המרכז הרפואי וחברי עמותת הידידים.

סגן השר לשיתוף פעולה אזורי ח"כ איוב קרא, ברך ואמר, "הפסיפס המיוחד של האורחים בערב הזה מעיד על המרקם המיוחד של דו קיום שיוצר ביה"ח פוריה. אני מצדיע לצפון , כאן בפוריה, ולעשייה המרשימה של המרכז הרפואי ".

ח"כ אורלי לוי אבקסיס ציינה, "אני מלאת הערכה לביה"ח הזה ולהתגייסות שלכם למען ביה"ח. זו שנה שנייה ברצף שהפגייה של המרכז הרפואי פדה- פוריה מגיעה למקום הראשון בסקר של משרד הבריאות. וזו גאווה ענקית! כאמא לילדים, אני יודעת שאנחנו רוצים להאמין שנקבל את הטיפול הטוב ביותר לילדינו מבלי שנצטרךלהתרוצץ לבתי חולים מרוחקים. אז אנחנו כנבחרי ציבור נעשה את חלקנו, אני שליחה שלכם! נעשה כל מה שנדרש. כי לתושבי האזור מגיעים אותם שירותים רפואיים כמו לתושבי המרכז" .

ראש המועצה האזורית גליל תחתון , מוטי דותן , ברך ואמר, "אני נרגש לעמוד פה ולראות את כולם, יהודים, ערבים, דרוזים, צ'רקסים, התגייסות כוללת של תושבי הגליל וזו תוצאה של העבודה הקשה של צוות העמותה: זהרה דוידאי, עדנה לפידות וקרן גולני, למען המטרה החשובה של קידום בית החולים שלנו ".

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי אמר, " אי השוויון, הפערים והחסרים בין הפריפריה למרכז הם לא מתקבלים, ותפקידנו לצמצם אותם. נמשיך לפעול בנחישות לאור חזוננו לצמצם את אי השוויון בבריאות. אומרים שחזון בלי מעשה הוא חלום בהקיץ, מעשה בלי חזון הוא סיוט.שליחותי ותפקידי לשלב בין שניהם. נקדיש מאמץ מיוחד להקמת היחידה, בגיוס והכשרת צוות מיומן, בתשתית ובהצטיידות. הקמת היחידה אף תאפשר לנו להעניקשירותים רפואייםנוספים לטובת ילדנו."

זהרה דווידאי, יו"ר עמותת ידידי ביה"ח, "אין הבדל בין המרכז לפריפריה, כולנו ערבים זה לזה. התחושה שתרמנו וסייענו להתפתחותו של המרכז הרפואי שמדי יום מטפל בבני המשפחה שלנו, בחברים, שכנים, מלווה בסיפוק אדיר . אני קוראת לכם לראות באירוע זה יריית הפתיחה של העשייה וההתגייסות למען ילדינו"

רכזת עמותת הידידים עדנה לפידות, דיווחה כי באירוע גויסו כ500,000 ₪ . ולסיוםהאירוע המוצלח ביקשה להודותבראש ובראשונה לצוות מחלקת ילדים המקצועי והמסור, לכל מי שסייע בגיוס תורמים ולמתנדבי העמותה שפעלו רבות להצלחת הערב .