סדנא לחולי דיאליזה ובני משפחותיהם

לראשונה במרכז הרפואי פדה- פוריה, סדנא מיוחדת למטופלי דיאליזה ובני משפחותיהם

החודש, נפתחה במרכז הרפואי סדנא ראשונה מסוגה לחולי דיאליזה פריטונאלית.
הסדנא אליה הוזמנו המטופלים יחד עם בני משפחותיהם כוללת שבעה מפגשים למשך שלוש שעות כל מפגש. את הסדנא מרכזים גלית מגריל- מנהלת היחידה לתזונה קלינית, מונה פרץ, אחות אחראית מחלקת דיאליזה, ושרון בן דוד ,האחות המרכזת את תחום הדיאליזה הביתית.

המפגשים שמתקיימים במרכז הרפואי, אחת לחודש, מתרכזים בעיקר בהדרכה לגבי התזונה הנכונה לצד נושאים נוספים שמטרתם לסייע בשינוי הרגלים וניהולשגרת חיים עם המחלה. כמו לדוגמא, החשיבות של הגבלת נוזלים ומלח, המשמעות של אלבומין נמוך, דיאטה דלת זרחן, מניעת זיהומים ועוד.

במפגש הפתיחה ציינה גלית מגריל, "גם אם אנחנו רגילים לאכול עם הרבה מלח אפשר בהדרגה לשנות את זה וללמד את עצמנו לצרוך פחות ופחות מלח. יש עשבי תבלין ותבלינים שמשפרים מאד את טעם הארוחה, וכשעושים את השינוי בהדרגה, החיישנים מתרגלים. חשוב לזכור כי כמות הנתרן שמותר לצרוך ביום היא 2,300 מ"ג בלבד שהיא כמות קטנה מאוד בהשוואה לצריכה בפועל ".

גלית אף ציינה כי לחולי דיאליזה מומלץ לאכול מזון טרי שבושל בבית כך שאינו כולל תוספת של נתרן וחומרים נוספים , בניגוד למזון מוכן.בסיום המפגש ציינו המשתתפים כי קיבלו מידע רב, אותו ישתדלו ליישם בבית .