כנס מחקר בסיעוד

תחת הכותרת, "מחקר- הדרך לשינוי", התקיים כנס ראשון למחקר בסיעוד במרכז הרפואי פדה- פוריה.

שורה מרשימה של מחקרים במגוון נושאים ותחומים הוצגו בכנס הראשון למחקר בסיעוד, שהתקיים במרכז הרפואי פדה- פוריה, ביום חמישי 10.11.16 , תחת הכותרת, "מחקר- הדרך לשינוי".

הלן מלכה- זאבי, מנהלת הסיעוד, שיזמה וארגנה את הכנס פתחה ואמרה, "היוזמה לכנס באה מתוך מטרה לקדם את המחקר ובמקביל לפתח ולעודד קשרי מחקר עם בתי חולים אחרים. אני מאמינה שכל רעיון יישומי צריך להיות מלווה במחקר . אחים ואחיות שעסקו במחקר חשבו שימצאו נתונים כאלה ואחרים, היו מקרים שתוצאות המחקר אכן איששו את הנחות המוצא שלהם והיו מקרים שהם הופתעו לגלות אחרת. וזו מהות המחקר- לגלות את הבסיס להחלטות הקליניות שלנו בנושאים הסיעודיים" .

ד"ר ארז און , מנהל המרכז הרפואי ברך על היוזמה והוסיף, "החלטנו שיום המחקר יהפוך למסורת שנקיים מדי שנה והשאיפה היא לקיים ימי מחקר נוספים גם בתחומים הקליניים. כדי לעסוק במחקר צריך סקרנות ותשוקה לנושא, לקחת רעיון ולהפוך אותו למחקר ואז לבצע את המחקר ולכתוב את כל התוצאות, אבל עובדה שהחלומות האלה מתגשמים וכל מחקר כזה שמבשיל ומתפרסם הוא גאווה לכולנו" .

בכנס הוצגו מחקרים שונים ע"י צוות המרכז הרפואי לצד חוקרים מבתי החולים "זיו", "בני ציון" , המרכז הרפואי לגליל, ומכללת עמק יזרעאל . בנושאים כמו מיפוי הפוטנציאל המקצועי ומשמעות מקצוע האחות, ניהול סיכונים ובטיחות הטיפול, שיפור תהליכי עבודה בסיעוד, והשפעת התרבות על בריאות האוכלוסיה.