אני עובד בריא!

גם השנה נהנו העובדים מיום בריאות העובד, במרכז הרפואי פדה פוריה. ליום העמוס בפעילויות הוזמנו גם גמלאי המרכז הרפואי והסטודנטים ממכללת כשורי חיים.

יום בריאות העובד השלישי במרכז הרפואי פדה- פוריה נפתח , לפי המסורת של ימי הבריאות הקודמים, בחצי שעה של רוגע ותרגילי מדיטציה בהדרכתה של עופר רוקמן-רומנו, מנהלת שרות הפיזיותרפיה . מיד לאחר מכן, המשיכו העובדים לתרגילי צ'יקונג עם המדריך נמרוד נהרדע שהוא גם מנהל המרכז לרפואה משולבת בביה"ח . מרחבת הדשא המשיכו העובדים רגועים וחייכניים לארוחת בוקר בריאה.

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי,פתח את יום בריאות העובד ואמר, "אני מאד שמח שהיום הזה הפך למסורת ואנו נמשיך לקדם את בריאות העובדים גם בשנים הבאות. אמנם בריאות לא עושים ביום אחד, אבל היום הזה הוא אמירה ותשתית לתרבות של בריאות . המסר החשוב הוא שכדי שנוכל להנחיל בריאות עלינו להיות מודעים ולדאוג לבריאות הגופנית והנפשית שלנו"

הביולוגית לימור אלמוג העבירה את הרצאת הפתיחה בנושא חקר צמחי מרפא. לצד מידע מרתק על צמחים מוכרים כמו שום, קורנית ושומרששימשו כצמחי מרפא עוד בימי המצרים הקדמונים לפני3,500 שנים, לימור אלמוג הדגישה, "שימוש בצמחי מרפא מחייב מידה של זהירות. בצמחים יש חומרים פעילים העלולים להתנגש עם תרופות שאנחנו נוטלים, לכן ההמלצה היא להתייעץ עם רוקח או רופא מטפל".

לאחר מפגש הפתיחה התפזרו העובדים לשורה של פעילויות: מטפלים מהמרכז לרפואה משולבת הפעילו מתחם טיפולי רפלקסולוגיה, שיאצו ועוד. במקביל , מדריכת הכושר אולה מעייני העבירה סדנת ספורט וכושר.עשרות עובדים, השתתפו טעמו ונהנו מאד, משתי סדנאות מיוחדות אותן העבירו השפים של מכללת רימונים . השף מאיר רוזנברג, פתח עם סדנא למאכלים בריאים מירקות וקטניות . ואילו השף ארז עמוס, קינח בסדנא של חטיפי בריאות מתוקים.

במסגרת קידום הבריאות ביצעו במחלקות בדיקות מניעה לעובדים , בדיקות חדות ראייה ולחץ תוך עיני ובדיקות לאיתור מחלות בחלל הפה והלסתות. בדיקות BMI בעזרת הדיאטניות: לימור מאור, נורית דנון ורבאב סליבא ובדיקות סוכר בדם ולחץ דם אותן ביצעו האחיות תמי אזולאי ואירנה ציזיק.

לצלילי מוזיקה לטינית הצליחהמרקיד הדינמי פרנסואה ביטנקוט להקפיץ את כולם בהרקדה נמרצת.

את היום הבריא , סיכמה הרצאה מרתקת של אורלי הקר ,"לצאת מעבדות לחירות " - טיפים לחיים טובים ומלאי סיפוק .

אילנה אהרון, יו"ר הועדה לקידום בריאות אשר יזמה וארגנה את היום המיוחד אמרה לסיכום, "זו חגיגה אמיתית של בריאות וכייף , אני מודה לכל מי שהתנדב וסייע לנו בהפקת היום הזה.
למשקי עמק הירדן שנותנים את חסותם לאירוע זו השנה השלישית, ולמאפיית אלחאלל אשר תרמו את החולצות היפות ליום הבריאות. "