טיפול זוגי...

יצחק שבשק התמוטט במהלך קניות . המשפחה יצרה קשר עם ד"ר סבטלנה קובזנצב רופאת המשפחה שהבינה שמדובר במקרה של חסימה מלאה של אבי העורקים המצריך כירורג כלי דם. היא הפנתה אותו בבהילות למערך הקרדיו ווסקולארי במרכז הרפואי פדה- פוריה. שם ניתח אותו בהצלחה,בעלה, מנהל יחידת כלי דם, ד"ר זאב קובזנצב.

ביום שלישי 1.11.16 , יצחק שבשק(80) תושב ראש פינה הגיע לעשות קניות בסופרמרקטכשלפתע חש ברע, " פתאום התמוטטתי, הזעקתי את המשפחה, הם יצרו קשר עם רופאת המשפחהומייד הביאו אותי לבית החולים פוריה" . למרבה המזל, באותו יום החלה ד"ר סבטלנה קובזנצב את עבודתה כרופאת משפחה בחצור הגלילית. כשהבינה במה מדובר היא הנחתה את המשפחה להגיע במהירות למערך הקרדיו ווסקולארי שבמרכז הרפואי פדה- פוריה. בעלה, ד"ר זאב קובזנצב, מנהל יחידת כלי דם במרכז הרפואי, בדק את יצחק וכשהתברר שמדובר במקרה של חסימה מלאה של אבי העורקים החליט לבצעניתוח חירום.

יצחק נותח באותו לילה , בניתוח חירום גדול שארך כארבע שעות, ביצע ד"ר קובזנצב מעקף אקסטרה אנטומי, "זה ניתוח שמחייב מיומנות מאד גבוהה מאחר וזה ניתוח חוזר. יצחק עבר ניתוח תיקון מפרצת עם סטנט, בבי"ח במרכז לפני שלוש שנים. בתקופה האחרונה הסטנט נסתם . אשתי, ד"ר סבטלנה, הבינה שזה ניתוח שמצריך כירורג כלי דם ולכן אמרה למשפחה לדאוג שיגיע ישר לכאן, במקום שיסעו עד חיפה או שוב למרכז".

יומיים אחרי הניתוח יצחק כבר מתאושש ומרגיש יותר טוב, "מאז הניתוח תודה לאל אני מרגיש שאני משתפר מרגע לרגע. שמעתי שיש פה צוות טוב ולא רציתי לנסוע שוב למרכז. אני שמח שהגעתי לכאן, זה הוכיח את עצמו, הצוות פה מעולה ".

פרופ' עופר אמיר, מנהל המערך הקרדיו ווסקולארי מסכם, "חשוב שהציבור יידע שאנחנו ערוכים היום לתת מענה גם למקרים מורכבים של ניתוחי לב וכלי דם ובצורה הכי מקצועית" .