חייבים להקים מחלקת טיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי פדה פוריה

" במרכז הרפואי פדה- פוריה אין מחלקת טיפול נמרץ ילדים. המשמעות הכואבת היא שבמקרים קשים אנחנו לא יכולים לתת לילד הפצוע את הטיפול הנדרש . מזה שנים אנחנו נאלצים להפנות ילדים לטיפול בבתי חולים מרוחקים, צריך להקים מחלקת טיפול נמרץ לילדים ובהקדם!" אמר ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי.

ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי פועל נמרצות כדי לשנות מצב בעייתי שקיים שנים במרכז הרפואי פדה- פוריה," במרכז הרפואי פדה- פוריה אין מחלקת טיפול נמרץ ילדים. המשמעות הכואבת היא שבמקרים קשים אנחנו לא יכולים לתת לילד הפצוע את הטיפול הנדרש .מזה שנים אנחנו נאלצים להפנות ילדים לטיפול בבתי חולים מרוחקים, צריך להקים מחלקת טיפול נמרץ לילדים ובהקדם! אנחנו חייבים לפעול לחיזוק מערך רפואת הילדים במרכז הרפואי, על ידי הקמת יחידה לטיפול נמרץ ילדים. ילדים שמגיעים למיון או מאושפזים במחלקה, וזקוקים להשגחה רפואית מיוחדת או לטיפולים מתקדמים, לא יכולים לקבל כאן טיפול ומועברים למרכזים רפואיים אחרים. עקב כך, נפגעת יכולת המרכז הרפואי לתת לילדנו טיפול רפואי כולל, והמצב יוצר קושי ואי נוחות גדולה לילדים המטופלים ולמשפחותיהם".

ד"ר סעיד אבו זיד, מנהל מחלקת ילדים מוסיף , "ילדים אחרי תאונה קשה או לדוגמא, מקרים של טביעה שמגיעים אלינו , אלה מקרים שמחייבים טיפול בהנשמה ודורשים טיפול נמרץ. כיום, במצבים קשים כאלה אנחנו חייבים להעביר לבי"ח אחר. מבחינה מקצועית יש לנו את הרופאים והיכולת לתת טיפול מלא לאותם ילדים, אבל עד שלא נפתח מחלקת טיפול נמרץ עם כל המכשור הרפואי הנדרש, לא נוכל לעשות זאת".

ד"ר און מסכם "הקמת היחידה לטיפול נמרץ ילדים תאפשר לנו, לפתח ולחזק את מערך רפואת הילדים במרכז הרפואי, כולל ניתוחי ילדים, ולתת מענה רפואי חדשני והולם לילדים המטופלים שלנו".

בהנהלת המרכז הרפואי פועלים לקידום הפרויקט שהוצב השנה בראש סדר העדיפויות. עלות כוללת של הקמה והצטיידות מגיעה לכ 3 מליון ₪.

עמותת ידידי המרכז הרפואי התגייסה למשימה החשובה, ביום שלישי 29.11.16 יתקיים באולמי ארמוניה בטבריה ערב התרמה מיוחד, לגיוס תרומות לטובת הקמת מחלקת טיפול נמרץ ילדים .