ניתוח ריאה משולב עם ניתוח מעקפים

בניתוח שארך כשבע שעות ביצעו מנתחי המרכז הרפואי פדה- פוריה ניתוח מורכב ומשולב שכלל כריתה של גוש סרטני בריאה וניתוח מעקפים.

יעקב סופר (57) , תושב צפת (מנהל מחלקת שינוע בבי"ח זיו) הופנה למרכז הרפואי פדה- פוריה לשם ניתוח מעקפים בלב. בבדיקת סי.טי חזה שמתבצעת במרכז הרפואיבאופן שגרתי, לכל החולים שעוברים ניתוח לב, נמצא גידול בחלקו העליון של בית החזה. לאחר בדיקות נוספות התברר שהגידול ממוקם בסמוך לכלי דם גדולים ולריאה.

ד"ר ארז קכל, הרופא המנתח ומנהל היחידה לניתוחי לב במערך הקרדיוווסקולארי, מספר על הניתוח הגדול שארך כשבע שעות." זו פעם ראשונה שאנחנו מבצעים במרכז הרפואי פדה- פוריה, ניתוח משולב - ריאות ולב. מדובר בניתוח מורכב המחייב שיתוף פעולה של מנתחי לב ומנתחי חזה.במהלךהניתוח ביצענו כריתה של חלק מהריאה שהיה תפוש ע"י הגידול, כרתנו את האיזור בוריד שאף הוא היה תפוס ע"י הגידול, ביצענו תיקון של הוריד, ואף בודדנו את עצב הריאה שהיה מוקף ע"י הגידול, מבלי לפגוע בו. רק לאחר מכן המשכנו וביצענו את ניתוח המעקפים".

הניתוח שבוצע ע"י ד"ר קכל וד"ר בן אבי, מומחה לניתוחי חזה מהמרכז הרפואי שיבא, עבר בהצלחה ויעקב החל להתאושש . ניסים סופר, בנו של יעקב אמר, "הרופאים כאן השרו בנו הרבה ביטחון. ידענו שזה ניתוח גדול ומורכב אבל הרגשנו שיש על מי לסמוך" .

שבועיים לאחר הניתוח יעקב סופר הגיע לביקורת , ואמר, "אני מרגיש טוב ומלא תודה והערכה לצוות שטיפל בי כל כך יפה ". באותו יום בישר לו ד"ר קכל את הבשורה המשמחת, שלפי תוצאות הבדיקה הביופסית שבוצעה במהלך הניתוח, הגידול הוצא בשלמותו עם שולים נקיים.