חודש המודעות לסרטן השד במרכז הרפואי פדה, פוריה

במרכז הרפואי פדה פוריה ציינו את חודש המודעות לסרטן השד. כמדי שנה, הוזמנו עובדות המרכז הרפואי להגיע לבדיקות במרפאת השד.

מדי שנה מציינים בחודש אוקטובר את העלאת המודעות לסרטן השד.גם השנה, לרגל חודש המודעות יזמה יו"ר הועדה לקידום בריאות, אילנה אהרון,בשיתוף פעולה עם מרפאת השד, ומרפאות חוץבמרכז הרפואי,שלושהימי בדיקה מיוחדים במטרה לעודד ולדרבן את עובדות המרכז הרפואי להגיע ולהיבדק . היוזמה זכתה להצלחה ניכרת , בתיאום עם לבנה ברנשטיין , אחות מתאמת בריאות השד, הגיעו עשרות עובדות כדי להיבדק אצל ד"ר זילברמן .

ד"ר משה זילברמן, מנהל שירות השד , מדגיש" חשוב להגיע לבדיקה שגרתית אצל כירורג שד, שהוא המנוסה ביותר בבדיקת שדיים ובאבחון ראשוני של ממצאים חשודים.

ישנם שינויים בשד שניתן לשלול כסרטניים כבר בבדיקת הרופא באמצעות מישוש" .

חשוב לציין את חשיבות הגילוי המוקדם: לנשים בגילאים 50-74 מומלץ בהוראת משרד הבריאות לבצע בדיקת ממוגרפיה אחת לשנתיים. לא רק שהבדיקה מכוסה על ידי קופות החולים, קיימת מערכת זימון המזמנת נשים בגילאים המתאימים לבדיקות באופן יזום.

בנוסף, כבר מאמצע שנות ה 30 חשוב לבצע מעקב קליני שגרתי אצל רופא כדי לזהות נשים שנמצאות בקבוצת סיכון וזקוקות לבדיקות דימות או בירור גנטי עוד לפני גיל 50. ומעל לכל , ד"ר זילברמן מוסיף " חשוב מאד לכל אחת ללמוד לבדוק את עצמה. אתן מכירות את הגוף שלכן הכי טוב . מרבית הגילויים של סרטן השד הם גלויים עצמיים" .