ילד בלע 4 מגנטים

בפעולת אנדוסקופיה עדינה ומורכבת חילץ ד"ר אבי און , מנהל יחידת גסטרו ילדים במרכז הרפואי פדה- פוריה. ארבעה מגנטים קטנים מקיבתו של פארס סעיד בן השבע.

ביום ראשון, 9.10, שיחקפארס בן השבע, במשחק חדש של צורות הנדסיות להרכבה,המכילות מגנטים . האב ג'ריס סעיד סיפר, "הוא סיפר לנו שבלע ארבעה מגנטים, החלטנו לא לקחת סיכון ולהגיע ישר למיון, כדי שיוציאו את המגנטים".

ד"ר אבי און, מנהל יחידת גסטרו ילדים מסביר, "ילדים בולעים גופים זרים שונים, אבל יש כמה שדורשים התייחסות מיוחדת וביניהם מגנטים. במקרה שבולעים שני מגנטים או יותר, זה מאד מסוכן, כי המגנטים מתחילים לנדוד בדרכי העיכול ואז הם נמשכים אחד לשני ויכולים להצמיד קטע מעי אחד לקטע מעי אחר. ההדבקה הזו עלולה ליצור חסימת מעיים ואפילו נקב במעי. היו לנו מקרים שהסתיימו בנקב וזה מסוכן" .

בשל החשש לפגיעה במעי, פארס הובהל לחדר ניתוח, "הפעולה היתה דחופה כדי למנוע נדידה למעיים. בהרדמה כללית ובשיטה אנדוסקופית הצלחנו לאתר את המגנטים בגודל ס"מ כל אחד, שהיו צמודים זה לזה ולשלוף את ארבעתם".

ד"ר אבי און מסיים באזהרה, " ההורים חייבים לגלות ערנות במקרה של בליעה שלחפצים שמחייבים התערבות מיידית כמו מגנטים, חפצים חדים, בטריות,או חפצים גדולים.חשוב מאד להגיע מייד למלר"ד" .