ראשונים להתחסן נגד שפעת

במרכז הרפואי פדה- פוריה, הכריזו על פתיחת מבצע חיסוני השפעת. ראשונים התנדבו לקבל חיסון חברי הנהלת המרכז הרפואי: ד"ר ארז און, שמעון סבח והלן מלכה- זאבי.

לפני ראש השנה הכריזו במרכז הרפואי פדה פוריהעל פתיחת מבצע החיסונים השנתי נגד השפעת. ראשונים התנדבו לקבל את החיסון, חברי הנהלת המרכז הרפואי, ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי, שמעון סבח המנהל האדמיניסטרטיבי והלן מלכה- זאבי, מנהלת הסיעוד.

ד"ר און הדגיש כי חשוב לקבל את החיסון מוקדם ככל האפשר, בהתאם להנחיות משרד הבריאות." מדי שנה אנחנו מגיעים לאחוז מתחסנים גבוה מאד בהשוואה לבתי החולים האחרים, אני בטוחשגם השנה המרכז הרפואי פדה, פוריה יוביל באחוז המתחסנים הגבוה מקרב העובדים. "

קוזיתא לבאי ציינה," לחיסון נגד שפעתחשיבות גדולה במניעת המחלה או בהפחתת משך המחלה והופעת הסיבוכים. חיסון עשוי לצמצם את ההדבקה וכך למנוע התפרצויות נגיפי שפעת נישאים באוויר בתוך טיפות זעירות, הניתזות כתוצאה משיעול, עיטוש, או אפילו תוך כדי דיבור של אדם החולה בשפעת. הטיפות יכולות להישאף במישרין, או להיקלט מחפצים כמו ידית הדלת, מקלדת המחשב, ולעבור במגע אל עבר העיניים, האף או הפה. לכן אנחנו ממשיכים להדגיש את חשיבות ההקפדה על היגיינה וחיטוי הידיים. "

יש לציין כי נדרש לקבל חיסון נגד שפעת מדי שנה, מאחר ורמת הנוגדנים בגוףיורדת לאחר 6 חודשים, בנוסף בכל שנה יש נגיף חדש הגורם למחלה. החסינות מתפתחת תוך שבועיים ממתן החיסון, לכן חשוב להקדים ולהתחסן.

אילנה אהרון אחראית המרפאה לבריאות העובד, עדכנה כי מאז תחילת מבצע החיסונים חוסנו 100 עובדים.ב2015 נרשמה עליה משמעותית באחוז המתחסנים מקרב עובדי המרכז הרפואי ובהנהלת המרכז הרפואי מצפים שמגמת העלייה תמשך גם השנה.