צוות המרכז הרפואי פדה- פוריה העביר סדנת החייאה בבועיינה נוג'ידאת

מדריכי ההחייאה של המרכז הרפואי פדה פוריה, העבירו לצוות מורים וסטודנטים בבועיינה נוג'ידאת, סדנא מיוחדת לעזרה ראשונה והחייאה במקרים של דום לב.

ביום חמישי , 8.9.16 התקיימה בבית הספר שבבועיינה נוג'ידאת סדנא מיוחדת לעזרה ראשונה והחייאה במקרים של דום לב .פעילות ההעשרה לתושבים הייתה יוזמה שלעמותת הצעירים- בדור אל ח'יר. בסדנא השתתפו כ 20 מורים וסטודנטים.

עיסאם מנסור וקאסם מסאלחה, אחים בכירים ומדריכי החייאה במרכז הרפואי פדה-פוריה, העבירו למשתתפים במשך כשלוש שעות,כללים והדרכה בסיסית המסייעת להצלת חיים במקרה של דום לב. "לאדם הראשון שמגיע אל מחוסר ההכרה יש את התפקיד הכי חשוב . הפעולות שהוא יעשה יקבעו אם לאותו אדם שעבר דום לב יש סיכוי לשרוד. כל אחד יכול להציל חיים ואנחנו פה כדי לתת לכם את הכלים להציל חיים " בדברים אלה פתח עיסאם מנסור את סדנת ההחייאה.

עיסאם וקאסם הציגו למשתתפים את הדפיברילטורהאוטומטי (AED ) - מכשיר פשוט לשימוש המבוסס על טכנולוגיית מחשב אשר מתוכננת לנתח את קצב הלב, ואז לייעץ אם הלם חשמלי הינו נחוץ. קאסם מסאלחה הדגיש כי המכשיר מתוכנן לשימוש על ידי אנשים שאין להם הכשרה, "מעבר לכך שהמכשיר נותן תוך כדי שימוש הנחיות פשוטות לתפעול בשפות שונות, הוא מוגבל כך שיאפשר לתת שוק חשמלי רק במקרה שמצריך זאת. לכן, אנשים עם ידע בסיסי יכולים להציל חיים. פעולה מיידית של עובר אורח יכולה להכפיל ואפילו לשלש את סיכויי ההישרדות של נפגע הסובל מדום לב"

יאסין נוג'ידאת , מעמותת בדור אל ח'יר , ציין "הסדנא היתה מצויינת, הרבה יותר ממה שציפינו . המידע היה מאד חיוני ופרקטי. אנחנו מקויםשזו תהיה תחילה של פעילות משותפת ועשירה בכפר".

מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה ציינהכי הסדנא בבועינה, היא דוגמא לשורה של פעילויות שמקיים המרכז הרפואי בתחום קידום הבריאות במגוון ישובים ומרכזים קהילתיים באזור.