לראשונה- השתלת לסת ושינים שהודפסו בטכנולוגיית תלת מימד

במחלקה לכירורגיית פה ולסתות במרכז הרפואי פדה פוריה השתילו לראשונה, לסת תחתונה ושינים שהודפסו ויוצרו בטכנולוגיית תלת מימד.

במשך שנים גד פירני (80), מקבוץ ניר דוד, סבל מכיבים ופצעים בלסת. ד"ר עמאד אבו אל נאעג', מנהל המחלקה לכירורגיית הפה והלסתות במרכז הרפואי פדה-פוריה,מסביר, "לגד היה כיב טרום ממאיר בפה ומשום כך הגיע למעקב במחלקה בשנים האחרונות. לפני כשנתיים, התברר שהכיב הממוקם בצד ימין של הלסת התחתונה, הפך לנגע סרטני- ממאיר וגד עבר כריתה של הגידול. אז בוצע שחזור קונבנציונאלי של הלסת, ללא שיניים".

עם הזמן התפתחו זיהומים בלסת ששוחזרה ולכן החליטו ד"ר אבו אל נאעג' וד"ר אבי טואג, לבצע שחזור של הלסת בשיטה חדשנית ובאמצעות חברתAB-DENTAL תכננו ובצעו הדפסת תלת מימד המשחזרתאת הלסת כולל השינים התחתונות.

ד"ר אבי טואג, רופא בכיר במחלקה מציין, "זה הטיפול הכי טוב שקיים היום בעולם.
הטכנולוגיה החדשנית מאפשרת לשחזר את הלסת בצורה מדויקת ולא פחות חשוב, אחרי שנתיים שבהן גד היה ללא שיניים - עכשיו הוא יכול לחזור לשגרת חיים ".

צוות המנתחים, ד"ר אבו אל נאעג' וד"ר טואג, ניתחו את גד פירני ביום חמישי 8.9.16 .

שלושה ימים לאחר מכן גד יכול לנהל שיחה ולדבר באופן ברור, "אני מרגיש טוב. אני יכול לדבר כמעט רגיל, זה שינוי גדול ומשמעותי, אני צריך להתרגל לפה החדש ".

וד"ר עימאד מוסיף, " אם בעבר ניתוח כזה נמשך כשש שעות, הפעם זמן הניתוח קוצר לחצי. שלא לדבר על קיצור זמן ההחלמה והיתרון הבולט של איכות החיים, שיפור ניכר ברמת התפקוד של המטופל, והשינוי
האסטטי המשמעותי . "