זוכרים ומתגעגעים – עשור לנפילתו של ד"ר רוטשטיין

עשור לנפילתו של סרן ד"ר איגור רוטשטיין. ד"ר רוטשטיין, רופא במחלקה האורטופדית במרכז הרפואי פדה- פוריה, נפל בקרב במלחמת לבנון השנייה, בעת שרץ תחת אש לטפל בפצועים, נפגע ונהרג במקום ממטען צד. הנהלת המרכז הרפואי וצוות המחלקה האורטופדית עלו עם המשפחה לבית העלמין .

בקיץ 2006 , במהלך מלחמת לבנון השנייה, סרן ד"ר איגור רוטשטיין היה יחד עם פלוגה של גדוד 13 בקרב בכפר מרכבה, כשהכח נתקל במחבלים איגור הבין שיש נפגעים ורץ תחת אש כדי לטפל בהם. בעודו מחלץ את אחד הפצועים לאחור, הופעל לעברו מטען צד.
סרן רוטשטיין נפגע בראשו ונהרג במקום. על מעשה גבורה זה הוענק לו עיטור המופת, מהרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי.

ד"ר רוטשטיין שימש כרופא מוערך במחלקה האורטופדית במשך שנתיים, עד שפרצה המלחמה . בשנים שחלפו הצוות במחלקה מקפיד מדי שנה לקיים טקס לזכרו. השנה, לציון עשור לנפילתו יזמה האחות האחראית במחלקה חיה מרי, מפגש עם הוריו של ד"ר איגור, לריסה וולדימיר , אחותו, ילנה והבן לב, ויחד העלו את זכרו של הבן והחבר לעבודה האהוב.

ביום שלישי, 6.9.16 התכנסו צוות המחלקה ובני המשפחה , דומעים ונרגשים סביב קברו של ד"ר רוטשטיין בחלקה הצבאית שבבית העלמין בבאר שבע , סיפרו והעלו זיכרונות.

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי אמר,"אני לא הכרתי את איגור, אבל כששומעים איזה אדם ורופא הוא היה אי אפשר שלא לאהוב אותו ... אין לנו יכולת להבין מה עובר עליכם ומה המשמעות של עשר השנים שחלפו בלעדיו , אני רק מבקש לחזק את ידיכם ולהגיד - אנחנו איתכם יחד, אנחנו משפחה אחת" .

שמעון סבח המנהל האדמיניסטרטיבי הוסיף, " ד"ר איגור רוטשטיין, נמצא איתנו, והוא ממשיך להיות חלק מאיתנו , במחלקה ובבית החולים זוכרים אותו ומזכירים אותו, השנים שחלפו לא שינו דבר" .

בנו של ד"ר רוטשטיין, שהיה אז בן 10 , הוא כיום חובש בצה"ל, החברים מהמחלקה התרגשו מאד לשמוע על תוכניותיו ללמוד רפואה, "איגור היה שמח, הוא מאד אהב את המקצוע. אהב לעזור ולטפל באנשים והיה רופא מצויין, מקצועי, אחראי, דאג להדריך את הרופאים החדשים, היה מאד חם ואנושי עם המטופלים. כולנו היינו מאד קשורים אליו" סיפרה חיה .

בתום הטקס אמרה ילנה, אחותו של ד"ר רוטשטיין, "אנחנו מאד, מאד נרגשים שבאתם ושאתם זוכרים את איגור, כי אם אתם זוכרים אז הוא עדיין חי . תודה רבה לכם" .