מנהל חדש למכון האונקולוגי

ד"ר סוהיל נסראללה, נכנס בתחילת החודש לתפקידו כמנהל המכון האונקולוגי שבמרכז הרפואי פדה- פוריה. התוכניות שלו לעתיד מתמקדות בהרחבת השירותים והוספת טיפולים אונקולוגיים חדשניים כמו טיפול ביולוגי ואימונו תרפיה.

מנהל חדש למכון האונקולוגי במרכז הרפואי פדה- פוריה, ד"ר סוהיל נסראללה.
ד"ר נסראללה שימש כרופא בכיר במחלקה האונקולוגית בביה"ח לגליל (נהריה) כעשרים שנים. לפני כן, היה רופא במחלקה האונקולוגית בביה"ח רמב"ם במשך עשר שנים.

לד"ר נסראללה יש תוכניות ושאיפות שעיקרן לפתח ולהרחיב את השירותים הניתנים כיום למטופלים באזור. "במכון האונקולוגי יש תשתית מקצועית וטובהאשר נבנתה על ידי קודמי. השאיפה שלי היא לקחת את המכון קדימה, להרחיב עוד את השירות הניתן לתושבי האזור ולתת את כל מגוון הטיפולים האונקולוגיים החדשים כמו טיפולים אימונותרפיים, וטיפולים ביולוגיים חדשניים שמגיעים מהמחקרים המתקדמים היום בעולם".

הוא כבר פועל כדי להעמיק את שיתוף הפעולה של צוות המכון עם המחלקות השונות, בתוך המרכז הרפואי- כירורגיה, אף אוזן גרון , דימות ועוד. " צריך להגיע למצב מובנה שבו יתקיים דיון מולטי דיסציפלינארי על כל מקרה ומקרה וקבלת החלטות משותפת . ביחד נגיע לאבחנה ולטיפול המתאים, אין ספק שזו שיטה יעילה וטובה יותר למטופל". ובנוסף הוא מבקש להרחיב את השטח הפיזי של המכון כך שניתן יהיה לטפל ביותר מטופלים ואף להגדיל את הצוות המקצועי.

לסיום, ד"ר נסראללה שם דגש על נושא המחקר, בימים הספורים מאז נכנס לתפקיד כבר החלו במכון ביחד עם חברות מחקר בינ"ל בשני מחקרים חדשים. הראשון, בנושא סרטן הריאות והשני בנושא סרטן הערמונית."נושא המחקר חשוב כיוון שהטיפולים הסטנדרטיים נותנים תגובות או מאריכים חיים עד גבול מסוים, צריך לפרוץ את הדרך לשיטות טיפול חדשניות כמו טיפולים ביולוגיים שמונחים לפעול על תאים ספציפיים או טיפולים אימונותרפיים שיעודדו את מערכת החיסון של החולה וכך לתקוף את התאים הסרטניים מבפנים. שלא לדבר על כך שהטיפולים החדשניים כרוכים בפחות תופעות לוואי למטופל מהטיפולים הכימותרפיים".

ד"ר נסראללה מחליף בתפקיד את ד"ר יעקב ברעם, שפרש לגמלאות.