יהודי מברזיל תרם ספר תורה למרכז הרפואי

התורם היהודי, ציון דואר מהעיר סאו פאולו בברזיל , הגיע למרכז הרפואי פדה-פוריה כדי לתרום ספר תורה מהודר לבית הכנסת במקום.

אוירה של התרגשות ושמחה הורגשה בבית הכנסת שבמרכז הרפואי פדה- פוריה ביום חמישי, ז' באב,11.8. ציון דואר ,איש עסקים תושב סאו פאולו שבברזיל הגיע לבית הכנסת ובידיו ספר תורה מהודר. "הקדוש ברוך הוא שלח אותי וכיוון אותי למקום שבו צריך ספר תורה" אמר ציון דואר.

מנהל המרכז הרפואי ד"ר ארז און, הודה לתורם הנדיב ואמר, "בשם כל הציבור, עובדי המרכז הרפואי, המטופלים והמבקרים, אנו מבקשים לברך אותך על המצווה הגדולה שעשית היום. אנו מאחלים שבקרוב נחל בבניית מבנה קבע לבית הכנסת כך שייתן מענה הולם ומכובד לכל המתפללים. אני מודה לך ומזמין אותך לבקר אותנו שוב בבית הכנסת החדש" .

הרב אליהו קרמר, נציג חב"ד אשר יצר את הקשר עם התורם הודה לו מקרב לב ואמר,
" כמו שנאמר, תרתי משמע- כי מציון תצא תורה, עשיתם היום מצווה גדולה מאד הגיע מר ציון היקר ונתן בפשטות ובצניעות את ספר התורה ונתן לנו ההזדמנות לשמוח בשמחה אמיתית של מצווה, וכל זה לא סתם לבית הכנסת אלא לבית כנסת שנותן מענה לציבור במרכז הרפואי. זו זכות גדולה. אנחנו מודים תודה גדולה גם לרב דוד וייטמן מסאו פאולו ולרב משה שילת שבזכותם תרומה זו יצאה אל הפועל " . הרב קרמר ציין עוד כי בשל תשעת הימים- ימי בין המצרים,ובהתייעצות עם הרבנים הוחלט במועד הזה רק לקבלאת הספר לבית הכנסת , ואילו הטקס והחגיגות יתקיימו במועד שיקבע בהמשך, לאחר ט' באב.