חודש הריון ולידה במרכז צעירים

האגף לאם ולילוד במרכז הרפואי פדה- פוריה בשיתוף עם מרכז הצעירים בטבריה יזמו לראשונה, סדנא מיוחדת לנשים בהריון. ששה מפגשים שבועיים עם הצוות המקצועי באגף: גניקולוגית , מיילדת, אחות במחלקת יילודים ודיאטנית. במטרה לתת לנשים מידע, הדרכה וייעוץ לקראת הלידה.

האגף לאם וליילוד במרכז הרפואי פדה-פוריה בשיתוף פעולה עם מרכז הצעירים וההון האנושי בטבריה יזמו לראשונה חודש הריון ולידה- סדנא מיוחדת לנשים בהריון.

רחלי אהרון, רכזת פיתוח קהילה במרכז הצעירים אשר יזמה את הסדנא מסבירה, "הרעיון היה ליצור קבוצה של נשים בהריון, שיגיעו מדי שבוע למפגש במרכז הצעירים, ויוכלו לקבל את כל המידע, להרגיע את כל החששות וגם לשמוע ולשתף עם החברותהאחרות
בקבוצה ".

15 נשים נרשמו לסדנא (ההשתתפות ללא עלות) , במפגש הראשון הרצתה למשתתפים ד"ר נורה שפסו בנושא השינויים בגוף האישה במהלך ההיריון ולאחר הלידה."סוגיה שמעניינת את כולן ומאד משפיעה על דימוי הגוף, היא נושא העלייה במשקל . היקף העלייה המומלץ במהלך ההיריון קשור לBMI של האישה לפני תחילת ההיריון. העלייה המומלצת לנשים ממוצעות היא כ 11-16 ק"ג . רקמת השומן בגוף חשובה וחשוב שלגוף תהיה היכולת לשאת את המשקל הנוסף. משקל העובר מגיע לכ 3.5 ק"גורקמת השומן מגיעה גם היא לכ 3.5 מתוך הק"ג הנוספים.... עם הלידה הירידה במשקל היא כ5 ק"ג . חשוב להיות ריאליסטיות, רוב הנשים לא חוזרות לעצמן באופן מיידי וזה לגמרי טבעי. זה יכול לקחת גם שנה או יותר, עם קצת רצון, הקפדה על תזונה בריאה ומאוזנת ופעילות גופנית"

בהמשך הסבירה ד"ר שפסו על השינויים בעור , "בשל העלייה במשקל נוצרים סימני מתיחה בד"כ על הבטן, אבל גם על השדיים, ירכיים, עכוז, או גב תחתון... הסימנים האלה לא נעלמים לגמרי אחרי הלידה, אבל הם מטשטשים".

הרצאות נוספות במסגרת הסדנא : הדיאטנית לימור מאור, בנושא התזונה המומלצת בזמן ההריון, המיילדת ציונה ארד במפגשי קורס הכנה ללידה, והאחות אהובה דהן ממחלקת ילודים, בנושא הקשר הראשון עם התינוק.

איציק פורטל, מנהל מרכז הצעירים ברך את המשתתפים בקבוצה והודה לצוות המרכז הרפואי על שיתוף הפעולה המוצלח.