הבטיחה לדודה שתבוא לישראל ותבקר במרכז הרפואי

לאה טינקוב, שדודתה אסתר סקיי ז"ל ניצולת שואה, מארה"ב תרמה 1,300,000 ₪ עבור חדרי הניתוח החדשים במרכז הרפואי פדה פוריה, הבטיחה לדודתה לפני מותה, שתגיע לבקר בישראל ובמרכז הרפואי . בשבוע שעבר היא קיימה את הבטחתה.

לפני שנתיים, ימים ספורים לפני יום הזיכרון לשואה ולגבורה, קיבלה קרן גולני, נציגת עמותת ידידי ביה"ח, הודעה על תרומה יוצאת דופן בסך 1,300,000 ₪ אותה העבירה אסתר סקיי, ניצולת שואה בת 92 , מארה"ב. אסתר סקיי אמרה אז שהיא מרגישה קשר עמוק לישראל, וחשה שמחה גדולה מעצם העובדה שהעם היהודי ניצח את הנאצים בכך שהקים מדינה משלו. בעבר במהלך ביקור בישראל אסתר הכירה את מקימי המרכז הרפואי פדה, פוריה ואת עמותת "ידידי בית חולים פוריה" שהציגו בפנייה את פעילות המרכז הרפואי.
הקשר המיוחד שנוצרהביא אותה לתרום למען ביה"ח. אסתר ציינה עוד כי בחרה לתרום למרכז הרפואי כדי שהמרכז יוכל לעזור לרבים ולהציל חיים, כפי שלאחר השואה, בית החולים בשוודיה הציל את חייה .

ביום רביעי 27.7.16 הגיעו לביקור במרכז הרפואי, לאה וג'ים טינקוב. לאה וג'ים הגיעו מפלורידה, ארה"ב, לאה היא בת אחיו שלבני ז"ל בעלהשל אסתר סקיי , "אחרי השואה היינו יחד עם המשפחה של אסתר , בשבדיה. אח"כ המשפחה שלי עלתה לישראל, חיינו בארץ במשך כתשע שנים ואז המשפחה החליטה לעזוב לארה"ב. הייתי בקשר מאד הדוק עם הדוד שלי, בני ועם אסתר . לצערנו הוא נפטר ב2014ובדיוק לפני שנה באוגוסט 2015 אסתר נפטרה. אני פגשתי אותה בלוס אנג'לס, שם חיה , מספר שבועות לפני שנפטרה,הבטחתי לה שאסע לישראל ואגיע לבקר בבית החולים פוריה והיום אני כאן כדי למלא את ההבטחה שלי".

לאה וג'ים טינקוב יחד עם חברת הילדות של לאה, מרים ובעלה גדעון גור, נפגשו עם מנהל המרכז הרפואי ד"ר ארז און ואח"כ סיירו בחדרי הניתוח , שם הוצב השלט לציון תרומתה החשובה של אסתר ז"ל.

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פדה פוריה, אמר" אין לנו מלים להודות ולהוקיר את המעשה הנפלא והמיוחד שהדודה שלך עשתה למען המרכז הרפואי והקהילה באזור.התרומה תשמש להצטיידות שלושת חדרי הניתוח החדשים, הפרויקט כבר נמצא בשלבים מתקדמים ואני מאמין שתוך מספר חודשים נחל בבנייה. חדרי הניתוח הנוספים יאפשרו לנו להקל משמעותית על העומס ומשך ההמתנה, לרווחתהמטופלים"