ד"ר פרץ בהרצאה לחברי עמותת העיוורים

כ80 מחברי עמותת העיוורים, "הגשמה", השתתפו בהרצאה שהעביר ד"ר אבי פרץ, מנהל מכון המחקר והמעבדה למיקרוביולוגיה, במרכז הרפואי פדה- פוריה.

להימנע מלחץ נפשי וסטרס- זו ההצעה העיקרית עליה המליץד"ר אבי פרץ, מנהל מכון המחקר והמעבדה למיקרוביולוגיה, במרכז הרפואי פדה- פוריה,בהרצאה לחברי עמותת העיוורים וכבדי הראייה,"הגשמה". ההרצאה שהתקיימה ביום שני, 11.7.16 נועדה לחברי העמותה ובני משפחותיהם, אשר הגיעו מרחבי הארץ לנופש במלון "קיסר" בטבריה.

ההרצאה עסקה במערכת החיסונית, כיצד היא פועלת ואיך ניתן לחזקה. ד"ר פרץ הדגיש את הקשר ההדוק שבין מתח נפשי למערכת החיסון, "במצב של מתח נפשי משתחררים בגוף הורמונים שתפקידם לסייע להתמודד עם לחץ - כמו אדרנלין וקורטיזון . להורמונים אלה השפעות שליליות לטווח הרחוק, זה גורם לעלייה ברמת הסוכר בדם, מעלה דופק ולחץ דם ועלול לגרום לבעיות בלב. זה לא עניין פסיכולוגי אלא ביולוגי ומוכח שלחץ נפשי פוגע במערכת החיסון".לעומת זאת,"צחוק מחזק ומועיל! צחוק שנמשך 30 שניות מוריד את רמת הורמוני הלחץ ומשפר את תפקודה של המערכת החיסונית. כשצוחקים משתחררים חומרים הפועלים כמשככי כאבים ומעלים את תחושת הרוגע, מחזקים את פעילות המערכת החיסונית ואת עליית רמת הנוגדנים בדם".

לאימהות המליץ ד"ר פרץ להניק והוסיף , "בחלב האם מועברים נוגדנים וכך האם שמניקה מגנה למעשה על התינוק שלה ממחלות שונות. בתקופת ההנקה מערכת החיסון של התינוק היא בשיאה " .

לסיום, ד"ר פרץ המליץ על תזונה עשירה בוויטמיניםומינרלים החשובים לחיזוק המערכת החיסונית כדוגמת ויטמין C , A , E . והדגיש את חשיבות ההתחסנות, לדבריו בשנים האחרונות ניתן לראות שמחלות עבר שנעלמו, חזרו כתוצאה ישירה לכך שהורים בוחרים שלא לחסן את ילדיהם נגד מחלות ילדות כמו : חצבת, שעלת .

דוד עוזי, יו"ר עמותת הגשמה הודה לד"ר פרץ על ההרצאה המרתקת והוסיף, "פנינו למרכז הרפואי פוריה ולשמחתי הם נענו לבקשתנו בשמחה וברצון. אנו מודים לבית החולים ולד"ר פרץ על הרצאה מעשירה וחשובה ".