המרכז הרפואי פדה פוריה בשנת פעילות שלישית ביבנאל

שנת הפעילות השלישית של צוות המרכז הרפואי עם הגמלאים של מועדון "ביתנו" ביבניאל, הסתיימה עם הרצאה מיוחדת בנושא הייעוץ התרופתי .

סדרהשלישית ומוצלחת של הרצאות בנושאי רפואה ובריאות, לחברי מועדון הגמלאים של יבנאל,הסתיימה בחודש האחרון. את הסדרה חתמה מגר' אלכסנדרה ז'וראט, רוקחת קלינית במרכז הרפואי אשר הרצתה לכ30 משתתפים בנושא: "חשיבות הייעוץ התרופתי למטופלים בני הגיל השלישי" .

אלכסנדרה ז'וראט פתחה ואמרה, "מקצוע הרוקחות עובר שינוי בשנים האחרונות. אם בעבר רוקחים התעסקו רק בניפוק תרופות היום יש יותר מודעות לכך שחשוב שיהיו רוקחים שיעזרו למטופלים גם בייעוץ . כדאי שיהיה רוקח שיראה את התמונה הכוללת של כל התרופות שאותו מטופל לוקח וייעץ לו כיצד להתמודד. כשמטופל נפגש עם יועץ תרופתי היועץ מקבל את כל המידע על המטופל ומבין ממנו, בשיחה איתו, איך התרופות משפיעות עליו, אם יש תרופה שאינה מתאימה לו וכדומה ." לדבריה, מרגע שרופא רושם למטופל תרופה כלשהי, ועד שהמטופל מגיע שוב לרופא, הוא למעשה צריך להתמודד לבדו עם כל השאלות שעולות לגבי התרופה או השילוב שלה עם תרופות אחרות אותן הוא מקבל. שאלות כמו: אם תרופה מסוימת לא משפיעה עליי טוב האם אני יכול לקחת תרופה חליפית, האם צריך ליטול את התרופה עם האוכל , לפני האוכל וכו. האם מותר לחצות את הגלולה ועוד.

אלכסנדרה ז'וראט הוסיפה כי מאחר והניסויים הקליניים אינם מבוצעים על אוכלוסיית הקשישים, החברות לא מייצרות תרופות במינון שמותאם לקשישים, כפתרוןהרופאים נוטים לתת מינון נמוך יותר לקשיש. "בשוק ישנם סירופים ותרופות שמותאמות לצרכנים שהם ילדים, לצערנואין התאמה דומה לצרכנים שהם קשישים".

מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה ציינה, " אנו מודים לחברי מועדון "ביתנו" ומברכים על הפרויקט המיוחד הזה, התחלנו לפני שלוש שנים ואנחנו ממשיכים במלוא התנופה. שורה של מרצים מהמרכז הרפואי, התגייסו לפרויקט המיוחד הזה.לשמחתנו, רבים מתושבי יבנאל שמעו על הפרויקט ומגיעים למפגשים. אנו רואים בכך שליחות, לצאת לקהילה ולתרום במה שאנו יכולים לקידום בריאות והגברת המודעות ".

תמר ביידץ, רכזת מועדון הגימלאים סיכמה את השנה והודתה לצוות המרכז הרפואי ולמרצים, "הקשר עם המרכז הרפואי פדה פוריה מאד חשוב לנו, בהרצאות יש אווירה טובה ואנחנו מקבלים תחושה שתמיד יש לנו כתובת ולמי לפנות".