מנהל יחידת כירורגיית כלי דם

ד"ר זאב קובזנצב , מומחה מוביל בתחום, נכנס בתחילת החודש לתפקיד מנהל יחידת כירורגיית כלי דם , במערך הקרדיו-ווסקולארי , שבמרכז הרפואי פדה פוריה. בימים האחרונים הוא כבר ביצע ניתוחים מורכבים שעד כה לא ניתן היה לבצע במרכז הרפואי.

בתחילת החודש נכנס ד"ר זאב קובזנצב, לתפקיד מנהל יחידת כירורגיית כלי דם , במערך הקרדיו-ווסקולארי , שבמרכז הרפואי פדה פוריה. ד"ר קובזנצב הוא מומחה מהמובילים בתחום כלי הדם, שימש כשש שנים רופא בכיר במחלקת כלי דם במרכז הרפואי הלל יפה, כמו כן שימש כירורג כלי דם בכיר באסותא ת"א.

ד"ר קובזנצב מציין כי "היום במרכז הרפואי פדה פוריה ניתן לבצע ניתוחים של כלי הדם הגדולים בשיטה לפרוסקופית, באמצעות חתכים זעירים . כעת אנחנו יכולים להציע את הניתוח הפחות מורכב הזה גם למטופלים כאן. נוכל לעשות כאן את כל הטיפולים והפרוצדורות הנדרשות בתחום כלי דם והיתרון עבור המטופלים הוא שאין צורך לנסוע לבתי חולים מרוחקים"

בשבועות האחרונים ד"ר קובזנצב ביצע כבר פרוצדורות מורכבות שלא בוצעו עד כה במרכז הרפואי כמו : ניתוחי עורקי הצוואר, תיקון דמומים מכלי דם והוצאת צלע צווארית בניתוח שגרמה לפקקת בווריד הסוב-קלוויאן (ניתוח נדיר בטיבו).

פרופ' עופר אמיר, מנהל המערך הקרדיו ווסקולארי מדגיש, "השילוב של יחידת כלי דם יחד עם יחידת הצנתורים ויחידת ניתוחי הלב והחזה בתוך המערך הקרדיו-וסקולארי של המרכז הרפואי, יוצר כאן מענה מלא ומשולב לכללמחלות הלב וכלי הדם".