הציירת רבקה גלבוע תרמה מציוריה למחלקה פנימית

הציירת רבקה גלבוע (79), שגדלה בטבריה, תרמה ששה מציורי השמן שלה למרכז הרפואי פדה – פוריה. הציורים שנתלו בכניסה למחלקה פנימית א' , נחשפו לצוות ולאורחים בטקס חגיגי במחלקה.

"עליתי ממרוקו לטבריה באפריל 49', טבריה קלטה אותי יפה והרגשתי טוב. למדתי בבית ספר אליאנס בטבריה עם חברתי מילדות שושנה מילשטיין, יקירת טבריה, ומיד אחרי הלימודים התקבלנו שתינו לעבודה בלשכת הסעד דאז (שירותי הרווחה היום). היא עבדה בלשכה הראשית בעיר,בהנהלתה של מרים תנעזר, ואילו אני, עבדתי במעברה הראשונה שהוקמה על ההר. אח"כ כשהוקמה המעברה הראשונה בטבריה עברתי לעבוד שם..."

עם נישואיהרבקה עזבה את טבריה וכיום היא מתגוררת בחיפה , אבל בלבה שמור מקום חם לאזור, "אבי ואמי אושפזו בביה"ח פוריה והייתי באה לכאן לבקר אותם. ולכן יש לי חיבור מיוחד לבית החולים". רבקה הקדישה את ששת הציורים אותם תרמה באהבה רבה למרכז הרפואי, לזכר הוריה שנפטרו .

בטקס מרגש במעמד צוות מחלקה פנימית א', ובני משפחתה של רבקה, אמרה מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה, " הציורים הצבעוניים והיפים מאירים את המקום ומשרים אוירה נעימה ושלווה, להנאת המטופלים ובני משפחותיהם. בשם ההנהלה וצוות המרכז הרפואיובשם המטופלים שלנו אני מבקשת להודות לך רבקה, על התרומה המרגשת ".

ד"ר עופר תמיר סגן מנהל המרכז הרפואי ופרופ' ארנון בלום, מנהל מחלקה פנימית א' ברכו והודו לציירת ולמשפחתה . ד"ר תמיר, ציין את הקשר ההדוק תרבות ואומנות להחלמה וריפוי ופרופ' בלום הוסיף שישמח לעטר קירות נוספים במחלקה ביצירותיה.

את הציורים שתרמה ציירה רבקה גלבוע בתקופות שונות בחייה , ששת הציורים שנתרמו למחלקה הפנימית נבחרו בשל הקשר לעיר טבריה ולבני משפחתה. "זו הרגשה נפלאה" מסכמת רבקה בחיוך נרגש, "כל רעיון הנתינה פותח את ליבי, מאז שעבדתי בלשכת הסעד, אני מאד מחוברת לנושאים חברתיים ונהנית לתרום ולתת. אני שמחה על החיבור המיוחד למרכז הרפואי, כל המבואה של מחלקה פנימית א' קיבלה עכשיו מראה אחר , וזה מאד משמח ומרגש "

עד היום ציירה רבקה מעל 200 ציורים מיוחדים וקיימה עשרות תערוכות ברחבי הארץ.

היא למדה ציור ואומנות בפריז, במוזיאון תל אביב ובכפר האומנים בעין הוד. רבקה מציגה תערוכות קבוצתיות רבות גם בארץ וגם בחו"ל והיא חברה באגודת הציירים והפסלים בישראל.


צילום: הרון נגלאבץ