ערב שוויון מגדרי

למעלה מ150 עובדים השתתפו בערב בנושא שוויון מגדרי שהתקיים לראשונה במרכז הרפואי פדה- פוריה.

רבים מעובדי המרכז הרפואי פדה- פוריה הגיעו לערב ראשון מסוגובנושא שוויון מגדרי אותו יזמה וארגנה, אורה זילברמן , הממונה על שוויון מגדרי במרכז הרפואי.
הערב העשיר נפתח בהופעהשל הסטנדאפיסטית ניצן גלעד "שוברת שגרע". בחלק המרכזי של הערב האזינו המשתתפים, מרותקים, לסיפורו האישי שלעדי רונן. עדי , גבר שנולד בת תאר את תהליך השינוי שעבר וחשף בגילוי לב והומור עצמי את סיפור חייו- איך בחר לשחרר את נפשו הכלואה מה"אריזה" הלא מתאימה. אורה זילברמן, אמרה בתום המופע,"הסיפור המרתק של עדי הוא לא רק סיפור שלאדם שעבר תהליך של שינוי מין אלא סיפור על סטיגמות חברתיות ודעות קדומות. כשהמסר של הערב כולו הוא קבלת האחר. "

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי אמר בפתח הדברים , "במדינה שלנו הקוטביות רבה, והמושג אפליה שגור בינינו. החוק דואג לשוויון הזדמנויות ואילו התפקיד שלנו כחברה הוא לפעול למען השוויון בין המגדרים".

מנהלת הסיעוד, הלן מלכה זאבי ציינה, "בארץ פועלים למעלה מ50 ארגוני נשים והסיבה היא שנשים עדיין לא הצליחו להגיע לשוויון ולהיטמע בפוליטיקה , באקדמיה, בעולם הפיננסי ...טוב שאנחנו מדברים וחותרים לשוויון אמיתי , זה יגיע, אך עדיין כברת דרך לפנינו".

שמעון סבח, המנהל האדמיניסטרטיבי, ציין כי למעלה מ70% מהעובדים במרכז הרפואי פדה -פוריה, הן נשים. "חשוב לעסוק בנושא השוויון המגדרי ולוודא שיהיה כל הזמן בתודעה של כולנו" .