צוות המרכז הרפואי בשבוע בריאות בעילבון

צוות המרכז הרפואי פדה פוריה היה שותף פעיל בשבוע בריאות ראשון שהתקיים בחטיבת הבינים בעילבון.

צוות המרכז הרפואי פדה- פוריה השתתף באופן פעיל בשבוע בריאות שהתקיים לראשונה בחטיבת הבינים בכפר עילבון. במשך יומיים העבירו מרצים מהמרכז הרפואי שורה של הרצאות בנושאים שונים ל300 תלמידי כתות ז'-ט' בביה"ס.

ביום שני, 23.5.16 , ד"ר ערן טל אור, מנהל המלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה) פתח את שבוע הבריאות והרצה לתלמידיםבנושא: תאונות דרכים."כל 15 דקות נפצע צעיר בתאונה בדרך או בבית. לבני 18 הסיכוי להיות מעורבים בתאונה הוא פי 3 מאשר לדוגמא בני 48 . והסיבות רבות, חוסר שיקול דעת, פזיזות, חוסר ניסיון, לחץ חברתי, בטחון עצמי מופרז וכדומה . אני פה כדי להזהיר אתכם מההשלכות של ההתנהגות הפזיזה הזו, מהמחיר הכבד שהצעיר הזהמשלם. ולא רק הוא, כל המשפחה שלו. ההשלכות של פציעה הן אשפוז בביה"ח, כאבים , קושי בתפקוד, שיקום ממושך ועוד ועוד".

חאלד שיני, אח בכיר במחלקה פנימית ב', הרצה אחריו על סכנות האלכוהול . הדיאטנית, רבאב סליבא חתמה את היום המיוחד עם הרצאה בנושא תזונה ואורח חיים בריא לבני נוער.

למחרת, ביום שלישי, הרצה ריזאק סרחאן אח אחראי במחלקה פנימית א', בנושא "חשיבות הפעילות הגופנית לבריאותנו", את שבוע הבריאות חתמה נוהא איברהים, אחות במחלקת יולדות שהעבירה הרצאה חשובה בנושא גיל ההתבגרות ודימוי הגוף .

ביאן נוג'ידאת, מנהל ביה"ס אשר יזם את שבוע הבריאות הודה לצוות המרכז הרפואי על ההתגייסות לפרויקט הקהילתי החשוב וציין כמה חשוב להעלות את המודעות לנושאים השונים שהועברו בהרצאות והוסיף כי הוא מקווה ששבוע הבריאות יהפוך לפעילות קבועה- מדי שנה.