היגיינה לשמירה על הבריאות - הרצאה לבני המנשה

היתרונות של שמירה על היגיינה בבית ובסביבה במניעת מחלות וזיהומים היו במרכז ההרצאה של אילנה אהרון, מפקחת אפידמיולוגית במרכז הרפואי פדה- פוריה, במפגש מיוחד עם נשים עולות מקהילת בני המנשה. המפגש התקיים במסגרת פעילות מועדון ויצ"ו טבריה.

קבוצת נשים, עולות חדשות, מקהילת בני המנשהבטבריה, הגיעה ביום ראשון29.5.16 להרצאה בנושא "היגיינה- המפתח לשמירה על הבריאות",אותה העבירה אילנה אהרון, יו"ר ועדת קידום בריאות ומפקחת אפידמיולוגית במרכז הרפואי פדה- פוריה.ההרצאה התקיימה כחלק מפעילות נשות מועדון ויצ"ו טבריה, למען קהילת בני המנשה, אשר עלו ארצה לפני כשנה.

אילנה פתחה וציינה כי אורח חיים בריא משמע שמירה על תזונה נכונה המורכבת מכל אבות המזון בדגש על אכילת מנה של ירקות מדי יום. מרכיביםחשוביםנוספים, שמירה על היגיינה אישית, היגיינת הפה ובריאות השן והקפדה על פעילות גופנית .

אילנה אהרון הדגישה את נזקי העישון, "ארגון הבריאות העולמי הכריז כי עישון הינו גורם המוות מספר 1 בעולם הניתן למניעה! העישון גורם לנזקים בריאותיים רבים ומגוונים כגון: מחלות כלי דם, ריאות, אין אונות, פגיעה בראייה, דלדול מאגרי ויטמין C בגוף וכדומה." כששאלה את המשתתפות אם הן מעשנות, הן ענו בשלילה אך הוסיפו שפעמים רבות הבעל מעשן בבית כך שבני המשפחה נחשפים לעישון פאסיבי.

בהמשך ההרצאה היא התייחסה לחשיבות השמירה על ניקיוןבכל סביבת המגורים מחוץ לבית או ברחוב, כאמצעי חשוב למניעת מזיקים או התפשטות זיהומים.

ג'וליה מורד, יו"ר ויצ"ו טבריה ,סיפרה כי מדי שבוע מארחות נשות מועדון ויצ"ו טבריה את בני קהילת בני המנשה לפעילויות שונות. פנינה קובי, רכזת התרבות במועדון הוסיפה,
" אנחנו מאד נהנות מהמפגשים המשותפים, למרות מחסום השפה, נוצר חיבור מאד מיוחד".