הנהלת המרכז הרפואי בסיור במוא"ז גולן

הנהלת המרכז הרפואי פדה פוריה ומנהלת המחקר היו אורחיו של סגן ראש המועצה, פרופ' ירון דגן בסיור במועצה האזורית גולן.

ביום ראשון, 15.5.16 הזמין פרופ' ירון דגן, סגן ראש המועצה האזורית גולן, את צוות הנהלת המרכז הרפואי פדה- פוריה ומנהלת המחקר לביקור וסיור במועצה. בחלקו הראשון של היום ביקרו האורחים במדרשת הגולן . פרופ' דגן אשר הציג את פעילות המועצה ציין, "אנחנו שוקדים על קידום תחום החקלאות תומכת בריאות ורפואה, התשתית לכך מחייבת פעילות מחקר ענפה. המכון לחקר הגולן שעוסק במחקר יישומי על ידי אנשי הגולן עבור הגולן, הולךלהכפיל את עצמו בשנים הקרובות ויושקעו כאן תקציבים משמעותיים, אנחנו מעוניינים למשוך לכאן אנשי מחקר נוספים ."

בהמשך הגיעו האורחים לסיור במעבדות חברתGGA אשר מובילה את המהפכה בבדיקות גנטיות בישראל. ההתמחות הייחודית של חברת GGA היא ביצוע בדיקות גנטיות מורכבות -בדיקות הקשורות לגנטיקה של מחלות סרטן ולהתאמת תרופות על פי רקע גנטי - רפואה אישית (גנומית). בדיקות גנטיות מורכבות, אשר בוצעו בעבר בחו"ל, מבוצעות כיום במעבדה שבגולן באיכות גבוהה, בזמן קצר יותר ובעלות נמוכה יותר בצורה משמעותית. GGA פועלת במספר מישורים: עריכת בדיקות גנטיות רפואיות,

ביצוע בדיקות DNA ומתן חוות דעת מקצועית עבור המערכת המשפטית ומחקר ופיתוח.

המפגש המסכם התקיים במכון לחקר הגולן , פרופ' משה ראובני הציג את המכון אשר הוקם ע"י משרד המדעב1983 וציין, "הכוונה לרכז כאן מדענים וחוקרים מהאזור שיעסקו במחקר רלוונטי על האזור ולמענו. נושאים מרכזיים: הגדלת מקורות ההכנסה מחקלאות, תיירות ותעשיה, ושימור משאבי טבע ואיכות סביבה".

ד"ר און, מנהל המרכז הרפואי פדה פוריה סיכם את הביקור ואמר, "אני מודה לפרופ' דגן ולמארחים על הסיור המרשים, ראינו היום איך באמצעות סינרגיה ושתופי פעולה ניתן למנף תחומים שונים ובעיקר ליצור שינוי. גם אנחנו במרכז הרפואי חותרים לכך, אנחנו פתוחים למגוון שתופי פעולה ויוזמות בתחום המחקר" .