המרכז הרפואי פדה פוריה ביריד הריון , לידה והורות

עשרות אימהות , אבות ואפילו סבתות השתתפו ביריד הריון, הורות ולידה שקיים המרכז הרפואי פדה פוריה, בשיתוף עם קניון ביג פאשיין דנילוף, בטבריה.

זו השנה השלישית שבה המרכז הרפואי פדה פוריה בשיתוף עם קניון ביג פאשיין דנילוף בטבריה מארגנים יריד הריון, הורות ולידה. משתתפות רבות, נשים בהריון, אימהות עם תינוקות , ואפילו קבוצה מרשימה של סבתות הגיעו ליריד , שהתקיים ביום רביעי,
18.5.16 אהובה דהן, אחות בכירה במחלקת ילודיםפתחה את הבוקר בשיחה על הקשר הראשון עם התינוק. "הקשר עם התינוק מתחיל כבר בהריון, מאד חשוב לדבר עם התינוק עוד בבטן , זה חשוב להתפתחות של התינוק, לקליטת השפה. גם קשר עין בין האמא לתינוק מאד חשוב, מחקרים גילו שהתינוק קשור ואוהב את הפנים של המטפל העיקרי שלו ". אלכסנדרה קרימרמן, יועצת ההנקה ואחות בכירה , הסבירה איך ניתן לסייע לאמא בשלוש היממות הראשונות אחרי הלידה, כדי להדריך אותה בשלבים הראשונים של ההנקה. "היממה השנייה הכי קשה, היא נקראת "הקריאה לחלב", התינוק כל הזמן רוצה לינוק, זו היממה שבה האם והתינוק צריכים לבלות הרבה ביחד, צריך להשקיע זמן וסבלנות. ביממה השלישית, כמויות החלב גדלות ותהליך ההנקה משתפר משמעותית עבור התינוק ועבור האם".

אורה זילברמן, אחות אחראית במחלקת יולדות המשיכה עם הרצאה בנושא- הטלטול המסוכן. " תינוק יכול לבכות גם חמש שעות ביממה וזה לא חריג. בכי זו השפה של התינוק. צריך לזכור שהתינוק רגיל עוד מהרחם להיות מוגן ועטוף ומחומם, לכן כשההורים מרימים אותו, מחבקים ומקרבים לגוף הוא נרגע . במגע אנחנו נותנים לתינוק מענה לצורך בסיסי, תחושת ביטחון ".

אחה"צ התקיימה סדנא להחייאה לפעוטות אותה העבירו גלית דוד, אחות אחראית מחלקת ילדים ותמי אזולאי סגן אחות אחראית . גלית הסבירה, " החייאת פעוטותהיא ידע שחשוב שיהיה לכל הורה.באמצעות לימוד ותרגול כמה כללים פשוטים, ניתן להציל חיים. ההורים מקבליםכלים וידע להתמודדות טובה יותר - במיוחד הורים טריים, ובמיוחד במצבי חירום הדורשים התערבות מיידית" .

מעיין חסון, מטבריה, שנמצאת בהריון מתקדם אמרה, "היה מאד מעניין, ההרצאות חשובות קיבלנו מידע חיוני לנשים בהריון ולאימהות צעירות . הנושא של ההנקה היה לי מאד חשוב, היועצת שהרצתה ענתה לי על כל השאלות וחיזקה יותר את ההחלטה שלי להניק"