קרן הלמסלי תורמת סך של 10 מיליון דולר למוסדות רפואיים בישראל

התרומה למרכז הרפואי פדה פוריה: 1.85 מליון דולר

הקרןע " ש ליאונה והאריהלמסליהודיעה על תרומה כוללת של 10 מיליון דולר לארבעה מוסדות רפואיים ברחבי ישראל אשר יאפשרו נגישות רפואית ליותר ממיליון ישראלים.

נציג קרן הלמסלי, מר סנדי פרנקל אמר:"אנו גאים לסייע בהרחבת הנגישות לטיפולים רפואיים איכותיים לתושבי ישראל בכלל, ולתושבי הפריפריה בפרט". במסגרת תכניות הקרן בישראל אנו מחויבים לשימור איכות מערכת הבריאות בישראל עבור תושביה, שחלקם מתמודדים מידי יום עם אתגרים כלכליים וחברתיים מהותיים. אנו עדים למהפכה שמחולל משרד הבריאות בהרחבת הגישה לטיפוליםמצילי חיים לתושבי ישראל באשר הם, ואנו מרגישים שזו זכות גדולה לקחת חלק בתהליך חשוב זה. " 

מאז 2010 תרמה קרן הלמסלי 163 מיליון דולר בישראל עבור מספר רחב של מוסדות ופרויקטים אשר מחזקים את חוסנם הלאומי והבינלאומי של ישראל ותושביה. 

בית החולים פורייה יקבל תרומה של 1,850,000 דולר להקמת 3 חדרי ניתוח חדשים שיתווספו ל-7 חדרי ניתוח הקיימים בבית החולים. בכך יוכל בית החולים להגדיל את מספר הניתוחים שמתקיימים בו מידי שנה בעוד כ- 4,500 ולהוריד את זמני ההמתנה הארוכים לניתוחים באזור טבריה והצפון. משרד הבריאות כבר אישר תוספת של 5 מיליון דולר להרחבת בית החולים במטרה להפכו למרכז הקרדיולוגי המרכזי בצפון המדינה, ותרומת הקרן תסייע למימוש חזון זה. 

למרכז הרפואי זיו שבצפת תינתן תרומה של 1,640,000 דולר עבור הקמת מכון הקרנות לחולי סרטן המתגוררים בגליל העליון ובגולן. בשל מחסור בשירותי רדיותרפיה בכל אזור הצפון , נאלצים חולי סרטן להיטלטל בדרכים שעות ארוכות על מנת לקבל את הטיפול מציל החיים בחיפהאו במרכז הארץ. מכון ההקרנות מהווה בשורה למאות אלפי משפחות באזור הצפון אשר לא זכו עד כה לנגישות רפואית כמו זו שנהנים ממנה תושבי המרכז. מכון ההקרנות יתווסף למכון ה MRI שנחנך בבית החולים זיו באוגוסט 2015. 

לבית החולים וולפסון תעניק הקרן תרומה על סך 2 מיליון דולר להקמת יחידה לטיפול קרדיולוגי בילדים. המרכז יהיה חלק מבית החולים לילדים שיוקם בוולפסון. בית החולים משרת אוכלוסיות ממעמד סוציואקונומי נמוך ובהם תושבים משכונות דרום תל אביב ובת -ים. בית החולים אמור לשרת כ 500,00 תושבים, מתוכם 200,000 ילדים שמהווים 10% מאוכלוסיית הילדים בישראל. לילדים אלה לא הייתה עד כה אפשרות לקבל בעת הצורך טיפול בבית חולים ייעודי לילדים, כמקובל בבתי החולים הגדולים במרכז הארץ.בשנים האחרונות הפך בית החולים בוולפסון למעוז של פעילות הומניטארית בישראל. מזה שנים משמש המוסד כבית עבור " הצל לבו של ילד " - עמותה ישראלית הדואגת לניתוחי לב מצילי חיים , ולמעקב רפואי אחר ילדים ממדינות מתפתחות . גילאי המטופלים נעים מתינוקות בני יומם ועד מתבגרים בני 18. התרומה של קרן הלמסלי תסייע לא רק במתן מענה רפואי איכותי לכל תושבי האזור, אלא גם לילדים המגיעים מכל קצוות תבל לטיפול בישראל. 

אוניברסיטת אריאל תקבל תרומה של 4.5 מיליון דולר להקמתו של מרכז רפואי אזורי עבור 300,000 תושבי האזור היהודים והפלסטינים. המרכז גם ישמש להכשרות קליניות עבור תלמידי האוניברסיטה בבית הספר ללימודי הבריאות ובבית הספר לרפואה שעתיד לקום בקמפוס האוניברסיטה. מרכז זה גם יסייע בקיצור תורים עבור שירותים רפואיים ובדיקות כגון MRI עבור מטופלים של מרכזים רפואיים במרכז הארץ.