אחים בלב

בחודש דצמבר עבר איברהים באשיר ניתוח מעקפים והחלפת מסתם אצל ד"ר קכל, במחלקת ניתוחי לב וחזה שבמרכז הרפואי פדה פוריה. השבוע עבר אחיו הצעיר, מוחמד, אף הוא ניתוח מעקפים אצל ד"ר קכל . שני האחים מרגישים מצויין .

"הרגשתי מאד לא טוב, היו לי כאבים בחזה, בקופת חולים שלחו אותי ישר לבית חולים" מוחמד באשיר(62) מסכנין,הגיע למערך הקרדיו ווסקולארי שבמרכז הרפואי פדה פוריה ביום ראשון, 14.2.16 . "מוחמד הגיע עם מחלה כלילית מאד קשה. לאחר שעשינו לו צנתור התברר שיש צורך בניתוח מעקפים. בניתוח ראינו שההיצרויות בעורקים הכליליים היו קריטיות. אם לא היינו מנתחים בזמן הוא היה עלול לסבול מאוטם קשה של שריר הלב שהיה מסכן את חייו ופוגע משמעותית באיכות חייו בהמשך" הסביר ד"ר ארז קכל, מנהל יחידת ניתוחי לב וחזה.

הניתוח עבר בהצלחה, בעודו בהתאוששות סיפר מוחמד לד"ר קכל שהגיע לניתוח לב במרכז הרפואי פדה- פוריה בעקבות אחיו, איברהים. "לאח שלו, איברהים באשיר היתה מחלה קשה מאד של המסתם האורטאלי והיינו חייבים להחליף לו מסתם ולבצע ניתוח מעקפים ".

מוחמד מוסיף, "אחי איברהים (72) עבר כאן ניתוח לב לפני חודשיים,ואז באתי לבקר אותו כמה פעמים. היום הוא מרגיש מצויין. עכשיו אני הגעתי לכאן כי ידעתי שזו מחלקה מצוינת".

ארבעה ימים לאחר הניתוח, ביום חמישי, 18.2.16 מוחמד באשיר חש בטוב ושוחרר לביתו.