סורגת בובות לילדים

רחל טואר (89) תרמה לארון המתנות במחלקת הילדים שבמרכז הרפואי פדה-פוריה, ארגז של בובות ססגוניות אותם סרגה ותפרה בעצמה.

מלאת התרגשותהגיעה רחל טואר(89) למחלקת הילדים במרכז הרפואי פדה-פוריה ובישרה שהביאה ארגז של בובות וחיות מלבד ומצמר עבור הילדים. את העבודות המרהיבותשסרגה ותפרה במו ידיה בחודשים האחרונים, היא ביקשה לתרוםלארון המתנות.

רחל, אחות במקצועה עברה לישוב פוריה לפני ארבע שנים כדי לגור עם בנה. במשך שנים עבדה כאחות בבי"ס היסודי ביאליק בתל אביב. לדבריה, החליטה לבחור במקצוע זה לאחר הכרות קרובה עם שתי אחיותיו של ד"ר ברוך פדה (שהיה מנהל בית החולים בשנים 1974-1976) " ד"ר פדה היה בשבילי כמו משפחה, שתי אחיותיו היו אחיות במקצוען . לי היה קשר קרוב מאד עם דבורה אחותו, שהיתה מודל עבורי , רציתי להיות כמוה".

כשהגיעה צפונה פגשה רחל במועדון הברידג' את חוה ישכיל , מתנדבת במחלקה הקרדיולוגית בביה"ח ואת חנה קמינסקי שמתנדבת במשרדי קבלת חולים בביה"ח. חוה מספרת, "נפגשנו במשחק ברידג' בטבריה, הכרנו אשה מדהימה ואומנית מוכשרת, היא שמעה שפתחו חדר מתנות במחלקת ילדים בביה"ח ואני הצעתי לה שנביא אותה לכאן "

על השאלה מהיכן היא שואבת את ההשראה לבובות שהיא יוצרת ענתה רחל, "יצאתי לפנסיה בגיל 60 ומאז אני יושבת ותופרת כל מיני בובות. אחותי התאומה גרה בקיבוץ יוטבתה וגם היא מכינה בובות ואנחנו מחליפות רעיונות בינינו"

ולסיכום אמרה רחל, "אני שמחה מאד ליצור עבור הילדים, זה נותן לי סיפוק רב והנאה ואני רוצה לשמח את הילדים שמגיעים לכאן"