מנהלת הסיעוד בהרצאה לתלמידי רעות

מנהלת הסיעוד, הלן מלכה- זאבי, הרצתה לתלמידי ביה"ס רעות על אמנת זכויות הילד.

במסגרת שנת הפעילות השלישית של צוות המרכז הרפואי פדה, פוריה בביה"ס היסודי רעות, בטבריה, הגיעה ביום שני, 15.2.16, מנהלת הסיעוד, עו"ד הלן מלכה- זאבי, להרצות לתלמידי פרויקט המצויינות בביה"ס.

עו"ד מלכה-זאבי שוחחה עם התלמידים על זכויות וחובות הילד , כמו הזכות לחינוך. ועל הרקע בו צמחה אמנת זכויות הילד הבינלאומית אשר נחתמה ב1989 , "יותר ויותר מדינות בעולם הבינו שיש קבוצה גדולה באוכלוסייה שלא דואגים לזכויות שלה. בישראל, שליש מהאוכלוסייה הם ילדים. הסתבר שזכויותיהם לא כתובות בשום מקום, ולכן נולדה היוזמה לכתוב את אמנת זכויות הילד שהיא בינלאומית ורוב המדינות חתומות עליה. המשמעות היא שלמדינה יש חובה לדאוג למימוש אותן זכויות".

נווה אברג'יל, אחד התלמידים אמר בסוף ההרצאה, "היה מעניין! למדתי שלכל אחד מאיתנו הילדים יש זכויות ואם מישהו מונע ממני ללכת לביה"ס, זו פגיעה בזכויות שלי. וגם, שהמדינה צריכה לוודא שלא פוגעים או מעבידים ילדים".

מיה צבן דוברת ביה"ח והממונה על קשרי קהילה, סיכמה ואמרה"יש לנו קשר מיוחד עם ביה"ס היסודי "רעות" שהחל לפני שנתיים הודות ליוזמה של סגנית מנהל ביה"ס , כוכבה אחיטוב. כל שנה הקשר מעמיק ומתפתח ואנחנו כולנו מברכים על כך ".