סדנא אורח חיים בריא

במרכז הרפואי פדה פוריה נפתחה סדנא מיוחדת לעובדי המרכז הרפואי, בנושא אורח חיים בריא. הסדנא כוללת 10 מפגשים בהנחייתה של התזונאית כרמית אלמוג.

אחת לשבוע , בימי ראשון אחה"צ, מגיעות תשע מעובדות המרכז הרפואי פדה פוריה לסדנא מיוחדת לאורח חיים בריא, שמתקיימת בביה"ח . הסדנא כוללת 10 מפגשים למשך שעה וחצי , בהנחיית התזונאית, מיחידת התזונה הקלינית בביה"ח,כרמית אלמוג.

אביבה פלג, אחת המשתתפות, מספרת, "ניסיתי את כל סוגי הדיאטות, ואם הייתי חושבת שזו עוד דיאטה- לא הייתי באה. אבל ראיתי שזו סדנא לאורח חיים בריא והחלטתי לנסות. ההפתעה הטובה היא שאני יורדת במשקל . אנחנו לומדים פה התנהגות אכילה וזה מה שחשוב! "

כרמית המנחה מוסיפה, "המטרה של המפגשים היא להקנות הרגלים אחרים. למשל, אני מעודדת אותן לעלות במדרגות ולא במעלית, הרעיון הוא לחשוב אחרת כדי לבחור אחרת"

אילנה אהרון, יו"ר ועדת קדום בריאות, אשר יזמה את הסדנא ציינה, "אחד היעדים המרכזיים של ועדת קידום בריאות הוא פעילות למען קידום בריאות העובדים, אנחנו יוזמיםהרצאות וסדנאות שמטרתן להגביר את המודעות לתזונה נבונה, חשיבות הפעילות הגופנית. לכן הסדנא הזו כל כך חשובה".

קוזיתא ליבאי הוסיפה, "אנחנו נשקלים כל שבוע וזו שמחה גדולה לראות שירדנו במשקל. אבל יותר מזה, אין ספק שאנחנו מאד נהנות להגיע למפגשים, זו חוויה חברתית. אנחנו מרגישות שכרמית ממש מוסיפה לנו ידע וכלים".

אילנה עשהאל סיכמה, "זה מקל שהמפגשים כאן בביה"ח , מאד קשה להגיע הביתה אחרי יום עבודה ואח"כ לאסוף כוחות ולצאת שוב. אנחנו נפגשות כל יום בעבודה מחזקות ותומכות אחת בשניה וגם זה מאד עוזר"