מחזקים את הקשר עם הקהילה

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פדה פוריה, הרצה לתושבי כפר קמא בנושא "מערכת הבריאות בישראל". הרצאה זו היא הראשונה במסגרת סדרת מפגשים של צוות המרכז הרפואי עם הקהילה בכפר.

מנהל המרכז הרפואי פדה פוריה, ד"ר ארז און, הגיע ביום חמישי, 8.10.15 להרצות בפני תושבי כפר קמא, הורים ומורים בחטיבת הביניים אדיגה בנושא "מערכת הבריאות בישראל" . הרצאה זו פתחה למעשה את שנת הפעילות של המרכז הרפואי פדה פוריה בישוב ובביה"ס. לדברי מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי, אשר יזמה את שתוף הפעולה , במהלך השנה יתקיימו הרצאות נוספות של צוות המרכז הרפואי לתלמידים ולהורים.

בפתח הדברים ציין ד"ר און כי על אף כל הביקורת הנשמעת בציבור על מערכת הבריאות בישראל, מדובר במערכת איכותית ומקצועית. "מכון ברוקדייל מעביר כל שנה סקרים בקרב תושבי ישראל כדי לבדוק את שביעות רצונם ממערכת הבריאות, למעלה מ80% מהנשאלים משיבים שהם מרוצים! אין כמעט מערכת בישראל שנהנית משביעות רצון כה גבוהה " ד"ר און הוסיף כי גם על פי ארגון הOECD, ישראל מקבלת ציון גבוה בנושא בריאות גם בהשוואה למדינות מתקדמות כמו מערב אירופה וארה"ב.

אבל הדגיש כי , למול הנתונים האלה, עדיין דרושהעבודה והשקעה רבה בכדי שתושבי ישראל יוכלו לקבל מענה רפואי בצורה שוויונית "בישראל המערכת היא מאד יעילה כלכלית , המשמעות עבור המטופל היא שיש לנו הכי פחות רופאים, הכי פחות מיטות אשפוזואין נגישות שווה לשירותים רפואיים".

ד"ר און סיכם ואמר שתפקידו של המרכז הרפואי פדה פוריה לדאוג לקהילה באזור ולפעול למען צמצום הפערים מול מרכז הארץ. "זו המשימה שלנו, להביא לכאן את מרב השירותים הרפואיים ובאיכות מקצועית גבוהה בכדי לצמצם את הפער בזמינות ובנגישות".

גלי אביב, מנהלת חטיבת הבינים אדיגה בכפר קמא סיכמה, "הערב התחלנו פעילות מבורכת - שיתוף פעולה של קהילת ביה"ס עם המרכז הרפואי פדה פוריה. בנינו תוכנית שנתית של הרצאות ומפגשים בנושאים שחשוב לדבר עליהם עם התלמידים ואפשר לעניין גם את ההורים. השיא של הפעילות יהיה בשבוע בריאות שיתקיים בביה"ס לקראת הקיץ. אני בטוחה שהקשר החדש עם המרכז הרפואי רק יגבר ויעמיק"