פרופ' משה בן עמי מסכם קדנציה כיו"ר ארגון הגניקולוגים

הוספת סבבי התמחות בתת מקצועות חדשים כמו אונקוגניקולוגיה, אפליקציה של האגוד לסמארט פון והחלטה על הקמת מאגר ארצי לנתונים במיילדות. אלה רק חלק מהישגי האגוד הארצי למיילדות בשלוש שנים האחרונות. פרופ' משה בן עמי, מנהל האגף לאם וליילוד במרכז הרפואי פדה פוריה, מסכם את הקדנציה שלו כיו"ר האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה.

ביום חמישי 11.12.14 הגיע פרופ' איתן לוננפלד למרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פוריה כדי להיפגש עם פרופ' משה בן עמי, מנהל האגף לאם וליילוד במרכז הרפואי. הפגישה סימנה למעשה את העברת שרביט היו"ר באיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה.
פרופ' בן עמי, אשר כיהן כיו"ר הארגון במשך שלוש השנים האחרונות אמר , "אני מרגיש הקלה ניכרת לצד סיפוק גדול. בשלוש השנים שחלפו בצענו כמה מהלכים משמעותיים"

ברשימת הפעולות החשובות שיזם הארגון אפשר לציין את עדכון תוכנית ההתמחות ובעיקר רשימת הניתוחים "הכירורגיה השתנתה בשנים האחרונות, עברנו לניתוחים פחות פולשניים. אם בעבר כדי לבצע כריתת רחם היינו פותחים את הבטן, היום רוב הפעולות הללו נעשות תוך שימוש באנדוסקופיה ומבלי שיהיה צורך בפתיחה. לכן היה חשוב להתאים את תוכנית ההתמחות והניתוחים הנלמדים לשינויים המשמעותיים במקצוע"

נושא חשוב נוסף הוא הוספת תת מקצועות חדשים לסבבי ההתמחות, תתי המקצועות שנוספו הם אונקוגניקולוגיה ואורוגניקולוגיה.

האגוד אף היה חלוץ בפיתוח אפליקציה לסמארט פון "אנחנו האגוד הראשון שפיתח אפילקציה כזו , כל גניקולוג יכול להשתמש בה ללא עלות ולקבל עדכונים, מידע על כנסים, לקרוא את ניירות העמדה של הארגון ועוד.

פרופ' בן עמי מסכם ומציין כי אחד המהלכים החשובים הוא החלטה שהתקבלה להקים מאגר ארצי שירכז את כל הנתונים על לידות וירוכז במשרד הבריאות. "זה מאגר מאד חשוב שירכז את כל המידע והנתונים במיילדות. בינואר השנה, החל לפעול מאגר ארצי של IVF , התהליך לקח מספר שנים. אני מאמין שאנחנו הנענו תהליך דומה לתחום המיילדות".