זכויות המטופל, עו"ד בלנק בהרצאה ביבנאל

משתתפי מועדון "ביתנו" ביבנאל השתתפו בהרצאה של עו"ד שולמית בלנק מהמרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה "מהן הזכויות שלי כמטופל? "

כ30 מתושבי יבנאל הגיעו ביום ראשון 12.1.14 למועדון הגמלאים בישוב, שם הרצתה עו"ד שולמית בלנק, היועצת המשפטית של המרכז הרפואי פדה, פוריה על זכויות המטופל.

עו"ד בלנק פתחה בהסבר כללי על חוק זכויות המטופל ומטרותיו ובהמשך התייחסה גם לנושא איסור ההפלייה בטיפול רפואי מטעמי גיל שמטרתולהגן על הציבור המבוגר.

עו"ד בלנק הדגישה את חובת הצוות המטפל לתת למטופל מידע מלא לגבי זהותו ותפקידו של כל אדם המטפל בו. לדבריה נושא זה מקבל דגש בהרצאות שהיא מעבירה לכל עובד חדש במרכז הרפואי. "במרכז הרפואי פדה, פוריה יש לכל איש צוות תג והעובדים מחויבים לענוד את התג ולהזדהות בצורה מלאה וברורה בפני המטופלים. נושא מרכזי נוסף, כל עובדי בית החולים מחויבים בשמירה על כבודו ופרטיותו של המטופל. אני תמיד אומרת לצוות תחשבו שאתם הייתם עכשיו מטופלים ותתנהגו כפי שהייתם רוצים שיתנהגו אליכם או אל בני משפחותיכם"

בחלק האחרון של ההרצאה ציינה עו"ד שולמית בלנק את חשיבותו של טופס ייפוי כח"מה קורה כשהמטופל אינו במצב בריאותי שבו הוא יכול לתת הסכמתו לטיפול . ההמלצה היא מבעוד מועד למנות את מי שאנחנו סומכים עליו כבא כוחנו. ישנם טפסים מתאימים ואין צורך בנוכחות עו"ד , ניתן לחתום על הטופס בנוכחות אחות או רופא או עו"ס.צריך להדגיש שייפוי הכח רלוונטי רק לנושא של טיפול רפואי ויכול לחסוך זמן יקר במקרה שנדרש טיפול רפואי והמטופל אינו מסוגל לתת הסכמתו."

עליה למברג ציינה בתום ההרצאה, "את רוב הדברים ידעתי אבל ההרצאה היתה חשובה לי, היא חיזקה וחידשה לי נושאים שונים" רוחמה הוסיפה, "זה מרענן את המידע שיש לנו ומביא למודעות של אנשים נקודות חשובות שצריך לשים לב אליהם כמטופלים ולעיתים להתעקש על הזכויות שלנו"

סדרת ההרצאות במועדון "ביתנו" היא במסגרת פעילות בית החולים לחיזוק הקשר הישיר והחיבור עם הקהילה ומתבצעת בשיתוף המתנ"ס והמועצה המקומית יבנאל.