מפגש עם נשים בהריון בקצרין

מה מותר ומה אסור לעשות במהלך ההריון? מתי מתחילה ספירת ההריון והאם מתייחסים לחודשים או שבועות? האם ניתן ללדת בלידה טבעית בביה"ח? מה ההבדל בין סקירת מערכות ראשונה לשנייה? תשובות לכל השאלות האלה ורבות אחרות ניתנו במפגש מיוחד של צוות האגף לאם וליילוד בבי"ח פוריה, עם נשים לקראת לידה, אשר התקיים במתנ"ס קצרין

האגף החדש לאם וליילוד בביה"ח ע"ש ברוך פדה, פוריה, יוצא אל הקהילה, הפעם תוכנן מפגש מיוחד עם נשות קצריןוהישובים באזור. במפגש שאורגן בשיתוף פעולה עם מרב נמר, רכזת הגיל הרך במתנ"ס קצרין, ביום רביעי 17.7.13בערב, השתתפו נשים בשלבים שונים של ההיריון.

על קפה ועוגה הן האזינו להרצאתה המרתקת של ד"ר ענבל מלמד-טרץ (תושבת מבוא חמה) , ממחלקת נשים ויולדות, אשר פתחה ואמרה, "אני רופאה גניקולוגית ובנוסף גםאמא צעירה, יש לי תינוקת בת 10 חודשים וגם אני ילדתי בפוריה. אני פה בכדי להעביר לכם את המידע ולשתף בחוויות ובניסיון האישי שלי כאם שילדה לאחרונה." ד"ר מלמד- טרץ תארה את סוגי הבדיקות שמומלץ לבצע בשלבים השונים של ההיריון, היתרונות של כל בדיקה ומידת הנחיצות שלה ואף המליצה לקבל ייעוץ טרום הריוני .

אורית לוין, המיילדת, הרצתה בחלק השני של הערב והתמקדה בחוויית הלידה, כיצד ניתן להתכונן ללידה, מהן התנוחות השונות ויתרונותיהן ומה החשיבות של תנועת הגוף בזמן הצירים והתקדמות הלידה .אורית לוין פתחה והדגישה, "ההיריון והלידה הם שלכם, אנחנו רק באים בכדי לעזור. יש התייעצות, העברת מידע, המלצות. ההחלטות מתקבלות בצורה משותפת, כאשר ההחלטה הסופית היא שלכן. כל זמן שהכל תקין אנחנו משתדלות לזרום עם האשה, המטרה היא משותפת- תינוק בריא ואמא בריאה".

כרמלה בן יצחק מקצרין אמרה בתום המפגש, "אני לקראת לידה ראשונה ומאד חשוב לי לקבל יותר מידע ורקע. הייתי רוצה גם להירשם לקורס הכנה ללידה."

קרן ראובן, מקצרין הוסיפה, "עבורי זו לידה שלישית, תמיד יש דברים שכדאי לשמוע ולדעת. ילדתי כבר פעמיים בפוריה ואני מתכננת לחזור לשם גם הפעם. הצוות מאד מקצועי ואני שמחה לחזור."