חדש בבי"ח פוריה, מרפאה למחלות מפרקים

חדש במרכז הרפואי פוריה, מרפאה למחלות פרקים, לבוגרים מעל גיל 16 . פרופ' מיכאל אהרנפלד, ריאומטולוג בכיר בביה"ח שיבא, ייתן מענה וייעוץ ריאומטולוגי בבית החולים, החל מחודש יוני. ד"ר פרבשטיין, "אנחנו מרחיבים את קשת החשיבה ומתן פתרונות למטופלים. השירות החדש יקצר למטופלים הזקוקים לייעוץ ואבחנה את זמן ההמתנה וזמן הכאב והסבל. "

השבוע נפתחה במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה, מרפאה חדשה למחלות מפרקים. במסגרת שיתוף הפעולה עם המרכז הרפואי ע"ש שיבא, פרופ' מיכאל אהרנפלד מומחה לרפואה פנימית ולריאומטולוגיה, יגיע למרכז הרפואי פוריה, בימי שני , אחת לשבועיים. השירות יינתן הן במסגרת מרפאות חוץ לחולים שיבקשו יעוץ של מומחה מקצועי והן במסגרת הטיפול במאושפזים במחלקות פנימית, אורטופדית וכדומה .

לדברי פרופ' אהרנפלד, ריאומטולוג בכיר, הבשורה לציבור היא שניתן כעת לקבל ייעוץ ואבחון בתחום מחלות המפרקים כאן בביה"ח פוריה, מבלי לנסוע רחוק. פרופ' אהרנפלד מציין כי ישנן למעלה מ- 100 מחלות מפרקים שונות , "כשמדובר במחלת מפרקים דלקתית הסימנים הם כאבים, נפיחות, הגבלת תנועה, ולעיתים אף עיוותים. חשוב לכן, לבדוק ולאבחן את המחלה מוקדם ככל האפשר. הבשורה החשובה היא שבשנים האחרונות מייצרים תרופות חדשות להן השפעה בולטת על מהלך המחלות הללו ותסמיניהן. התרופות הללו עשו מהפך בטיפול במחלות המפרקים ובאיכות החיים של המטופלים. הקבוצה השכיחה השנייה כוללת מחלות ניווניות שחיקתיות שמתבטאות בשחיקה של הסחוס בגיל המבוגר, רוב האוכלוסייה תסבול ממידה כזו או אחרת של שחיקה במוקדם או במאוחר. בקבוצת מחלות זו ניתן לטפל בסימפטומים של המחלה. "

ד"ר פרבשטיין מנהל המרכז הרפואי פוריה, סיכם ואמר "הוספת השירות הראומטולוגי מאפשרת לנו להציע אבחון מלא , וטיפול מלא למטופל. פרופ' אהרנפלדיעסוק בייעוץ במחלקות האשפוז, הדרכת רופאים וקבלת חולים במרפאות חוץ ואף יהיה זמין לייעוץ לרופאים במשך השבוע. כלומר, אנחנו מרחיבים את קשת החשיבה והפתרונות למטופלים. לכן, היה מאד חשוב להוסיף גם את הנדבך הזה. עבור תושבי האזור השירות החדש מקצר את זמן ההמתנה וזמן הכאב והסבל."

הפרויקט ממומן הודות לתרומתו של ד"ר הנרי צוקר אשר הביע מחויבות ורצון לתמוך ברפואה בצפון הארץ.