אנשי מקצוע מעראבה בביקור במרכז טנ"א

קבוצה של אנשי מקצוע מעראבה : עובדים סוציאליים, פסיכולוגים לילדים, קלינאי תקשורת, ועוד הגיעה למפגש וסיור במרכז לטיפול בנפגעי אלימות מינית- טנ"א , שבמרכז הרפואי פוריה.

14 אנשי מקצוע מתחומים שונים העובדים עם ילדים ובני נוער בעראבה, הגיעו למפגש וסיור הכרות עם מרכז טנ"א - לטיפול בנפגעי אלימות מינית , שבמרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה.

אנשי המקצוע, עובדים סוציאליים, קלינאי תקשורת, פסיכולוגים לילדים ועוד, הגיעו לביקור ראשון במרכז טנ"א בכדי להכיר וללמוד על הפעילות במקום. ד"ר נסיה לנג, אחראית מרכז טנ"א, הציגה בפניהם את המרכז וציינה כי יש עלייה של 30% במספר המקרים המטופלים בטנ"א בהשוואה ל2012 . לדבריה כ30% מהמטופלים בטנ"א מגיעים מהמגזר הערבי.ד"ר לנג הדגישה כי המרכז נותן למענה למטופלים שמופנים אליו מכל אזור הצפון, ויש חשיבות גדולה למפגשים עם אנשי מקצוע ברשויות המקומיות באזור כדי להגביר את המודעות וליצור הכרות עם מרכז טנ"א .

מנאר רבאח, מנהלת תוכנית לאומית עראבה, דוקטורנטית לעבודה סוציאלית, אשר ארגנה את הקבוצה והמפגש , אמרה במהלך הביקור כי הפגיעות המיניות הן נושא שמוגדר כטאבו בחברות סגורות או מסורתיות. אנשי המקצוע עדים לבעיה חוזרת של רופאים או אנשי חינוך אשר נתקלים במהלך הפעילות השוטפת שלהם במקרים בהם יש חשד או חשש כי הילד היה קורבן לאלימות מינית, אך הם חוששים לדווח ובוחרים להתעלם. לדבריה יש יתרון גדול בקשר עם מרכז טנ"א ובמיוחד חשוב שהצוות בעראבה ידע כי הוא יכול לפנות למרכז ולהתייעץ גם טלפונית.