400,000 ₪ לשיפוץ המעבדות בבי"ח פוריה

המשרד לפיתוח הנגב והגליל יעביר סכום של 400,000 ₪ למרכז הרפואי פוריה לטובת שיפוץ ושדרוג המעבדות .

כזכור בסוף אוגוסט ביקרו השר סילבן שלום ומנכ"ל המשרד אורנה הוזמן-בכור יחד עם מנכ"ל הרשות לפיתוח הגליל שמי כהן, במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה. במהלך הביקור הציג בפניהם מנהל בית החולים, ד"ר יעקב פרבשטיין, את המעבדות הרפואיות, וציין כי המעבדות במצב בלתי אפשרי בשל בעיה קשה של צפיפות וחוסר אמצעים. ד"ר פרבשטיין הדגיש כי חייבים לשדרג את הקיים על מנת להבטיח טיפול נכון לצד קידום הפעילות האקדמית אשר מתבצעת היום עם הפקולטה לרפואה בגליל. 

בתום הביקור אמר השר שלום, " בעקבות הסיור היום אנו נדאג לכך שהמעבדות הרפואיות ישופצו ויותאמו לתנאים הקיימים בבתי החולים המובילים בארץ ". ואכן, השר שלום עמד בהבטחתו, לפני מספר ימים הגיע למנהל בית החולים מכתב ממנכ"ל המשרד לפיתוח הנגב והגליל, אורנה הוזמן בכור אשר מציינת כי "המשרד לפיתוח הנגב והגליל משקיע מיליוני שקלים ברכישת ציוד רפואי לבתי חולים ושדרוג תשתיות, כחלק ממהלכים אלו הוחלט לסייע לבי"ח פוריה בתקציב בסך 400,000 ₪ לטובת שיפוץ המעבדות. " 

מנכ"לית המשרד סיימה במלים, "אני משוכנעת שפרויקט זה יתרום רבות לבית החולים ולתושבי הגליל ורואה בו חלק מהמערך הכולל של שדרוג מערך הרפואה בגליל. " 

יש לציין כי התקציב שהוקצה לשיפוץ המעבדות בביה"ח פוריה, הוא מתקציבי המשרד לשנת 2012 .