פורום בית החולים למניעת זיהומים

פורום נאמני בית החולים למניעת זיהומים ביצע סבב תצפיות במחלקות על מנת להטמיע ולוודא הקפדה על שמירת היגיינת ידיים ומניעת זיהומים.

אי הקפדה על היגיינת הידיים בקרב הצוותים הרפואיים, היא בעיה הגורמת לזיהומים רבים בקרב המטופלים בבתי חולים בכל העולם, ואלו מובילים לתחלואה נוספת.

הפעילות למניעת זיהומים במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פוריה, מתבצעת באמצעות אחיות המחלקות אשר מונו כנאמני מניעת זיהומים. הפורום מונה 17 נאמנים, אשר אחראים להעביר הידע ולוודא הקפדה על נהלי מניעת זיהומים במחלקות. בשבוע שעבר כנסה קוזיתא ליבאי, המפקחת האפידמיולוגית והממונה על תחום מניעת זיהומים, את חברי הפורום ליום עיון מרוכז.

יום העיון אשר התקיים ביום רביעי 26.12.12, נפתח בהרצאה בנושא מניעת זיהומים בצנתרים מרכזיים ולאחריה הרצאה של ד"ר אבי פרץ, מנהל המעבדה המיקרוביולוגית,

בה הוצג מקרה זיהום בחיידק נדיר ( מקרה שני של זיהום בחיידק זה בישראל).

בהמשך התפזרו נאמני מניעת הזיהומים במחלקות השונות ובצעו תצפיות על חברי הצוות. נתוני התצפית הועברו באותו יום לידי הממונה על תחום מניעת הזיהומים, אשר תעבד ותנתח את התוצאות ולאחר מכן תעביר לכל מחלקה משוב לגבי התוצאות של המחלקה בהשוואה למבדקים קודמים ובהשוואה לציון הכללי של בית החולים.

קוזיתא ליבאי סיכמה ואמרה , "אנחנו כל הזמן משקיעים מאמץ כדי להטמיע, להגביר המודעות ולהזכיר שהיגיינת ידיים מונעת חשיפה למחלות הן של המטופלים והן של אנשי הצוות. בקרוב אף נשיק קמפיין של בית חולים שמטרתו להגביר את המודעות לנושא, תחת הסלוגן, היגיינת ידיים=חיים"