יום עיון למתנדבי יחידת חילוץ גולן

מתנדבי יחידת חילוץ גולן הגיעו ליום עיון והעשרה במרכז הרפואי פוריה

כ15 מתנדבים, חברי הצוות הרפואי ביחידת החילוץ גולן, הגיעו בשבוע שעבר למרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פוריה, ליום עיון והרחבת הידע.

יחידת חילוץ גולן (פועלת במסגרת המשמר האזרחי של משטרת ישראל) , אשר הוקמה לפני כ30 שנה,מונה כ-70 מתנדבים בתחומים שונים הקשורים בחילוץ, הצלה והגשת סיוע רפואי לנפגעים, חילוץ ממצוקים ונחלים וחילוץ ממבנים והריסות. בנוסף מתמחה היחידה באיתור וחיפוש נעדרים, עבודה במים זורמים (שיטפונות, נחלים) ועוד.

במסגרת הפעילות ביחידה (חילוצים ואימונים) תורם כל חבר לפחות 30 יום בשנה לטובת הפעילות. היחידה מקיימת אימונים באופן שוטף במשך כל השנה. אימון מקצועי כזה עבור הצוות הרפואי התקיים בשבוע שעבר במרכז הרפואי פוריה. יום העיון היה ארוך ומגוון וכלל :

הרצאה של ד"ר מילאד, מנהל יחידת הטראומה בנושא פגיעות חזה ובטן, הרצאה של ד"ר פרליץ, מנהל היחידה להריון בסיכון גבוה, בנושא פציעות ופגיעות של נשים בהריון, הרצאה של ד"ר לסטר לגבי פגיעות ופציעות פה ולסת, סיור במלר"ד החדש והסבר על הערכות בית החולים במקרה של אירוע רב נפגעים אותו העבירה בלה מונסטורסקי, אחראית שעת חרום, ולסיום סיור במנחת המסוקים שבבית החולים והרצאה מפי של תת מגן משה ועקנין.

ד"ר פרבשטיין מנהל בית החולים ברך על היוזמה והדגיש את חשיבות הקשר עם מתנדבי יחידת חילוץ גולן. ד"ר ערן טלאור, מנהל המלר"ד אשר גבש את יום העיון עבור מתנדבי היחידה הוסיף " בית החולים משמש גב רפואי ליחידת החילוץ, ואנו שמחים להגביר את הידע הרפואי של אנשי היחידה כך שהפצועים יקבלו את הטיפול המיטבי בשטח."

קובי לפר, סגן מפקד היחידה ציין כי הצוות הרפואי עובר מדי שנה השתלמויות במגוון נושאים, לדבריו "יש חשיבות גדולה לחשוף את החובשים שלנו ליכולות של בית החולים, חשוב לנו גם לקבל משוב מהצוות הרפואי כאן, מה אנחנו עושים טוב וכיצד ניתן לשפר. הצוות הרפואי צריך להבין את המגבלות בהן אנחנו עובדים בתנאי השטח ומצד שני אנחנו מעוניינים שינחו אותנו איך הכי נכון לתת טיפול ולסייע לפצועים. " לפר שהיה ממקימי היחידה לפני כ 30 שנה, הוסיף כי יום העיון היה מוצלח ומאד מעשיר, "הקשר עם בית החולים מאד חשוב לנו, אני מקווה שיום העיון הזה הוא רק הראשון ואנחנו נגיע לכאן באופן קבוע כדי להכיר את הצוות וללמוד יותר."