חוזרים למחלקה

ביום שלישי, 18.12.12 חזרה המחלקה האורתופדית בבית החולים למשכנה החדש- ישן , המשופץ והמרווח בקומה הרביעית שבבניין המרכזי . מעבר זה הוא חלק מתהליך השיפוץ וההיערכות שנעשה לפני מספר שנים לצורך בניית האגף לאם וליילוד. בחודשים הקרובים ישופצו ויוחזרו למשכנן גם המחלקה הכירורגית ופנימית א'.

השכם בבוקר יום שלישי, החלו הצוותים בתהליך העברת המטופלים והציוד למשכנה החדש-ישןשל המחלקה האורתופדית, בבניין המרכזי. כזכור, לפני כארבע שנים, במסגרת בינוי האגף החדש לאם וליילוד הועברו מספר מחלקות למיקום זמני. בתקופה זו,המחלקות הכירורגית והאורתופדית אכלסו קומה במשותף.כעת הופרדו המחלקות כבעבר, המחלקה הכירורגית תחזור בעוד מספר חודשים למקומה הקבוע ואילו המחלקה האורתופדית חזרה היום למשכנה המקורי . ההזדמנות שנוצרה אפשרה לבצע מספר שינויים מתבקשים, כגון הרחבת חדר הרופאים והתאמת חדר התרופות לסטנדרטים העכשוויים. "השקענו מאות אלפי שקלים בשיפוץ והצטיידות של המחלקות, שלב ראשון של המעבר בוצע הבוקר בצורה מקצועית ויעילה הודות למאמץ המשותף של כלל העובדים מהסקטורים השונים. " ציין שמעון סבח, המנהל האדמיניסטרטיבי של בית החולים.

סגנית מנהלת הסיעוד, ג'וליה ברטל אשר ליוותה את התהליך והמעבר סיפרה היום, "שיפרנו את התנאים הן למטופלים והן לצוות המחלקה, האחיות והרופאים. חדר התרופות עבר טיפול משמעותי, החדר הוגדל, והורכב חדר חדש מותאם ארגונומית ובסטנדרטים הכי גבוהים. אין ספק שחדר התרופות החדש יסייע לנו לשפר את הבטיחות ולמנוע טעויות במתן תרופות. "

ד"ר מאג'ד גנאים, מנהל המחלקה האורתופדית, ציין בחיוך "אני מאד שמח על השינוי, שדרגנו את המחלקה, יותר מרווח ונוח לחולים, יש לנו עכשיו מחלקה נפרדת משלנו בתנאים פיזיים מצוינים."

במחלקה החדשה 34מיטות אשפוז והיא תכלול גם את מאושפזייחידת העינים, אף אוזן גרון ומחלקת פה ולסת. ד"ר עופר תמיר, סגן מנהל בית החולים הוסיף כי למעשה בית החולים מסיים את שלב ההיערכות המיוחדת לצורך בניית ושדרוג האגף לאם וליילוד, מדובר בתהליך מדורג שימשך מספר חודשים ובמהלכם ישופצו ויחזרו גם המחלקה הכירורגית וגם מחלקה פנימית א' , למשכנן המקורי.