פרס הפקולטה לרפואה לפרופ' נח'ול

בטקס קריאת בניין מעבדות המחקר בפקולטה לרפואה בגליל ע"ש אלי הורוביץ ז"ל , הוענק לפרופ' פריד נח'ול, מנהל המכון הנפרולוגי בבי"ח פוריה, פרס הפקולטה לרפואה כמרצה מצטיין וכחוקר מצטיין.

בחודש שעבר, התקיים בבניין הפקולטה לרפואה טקס לזכרו של מנכ"ל טבע, אלי הורביץ ז"ל, שהיה מן התורמים המייסדים של הפקולטה לרפואה. בטקס הוכרז על הקדשת בניין המחקר בפקולטה על שמו של אלי הורביץ. בבניין המחקר 23 מעבדות מתקדמות בהן נעשה מחקר במספר תחומים: מחקר ביו-רפואי מתקדם, חקר הסרטן, חיסוניות, נגיפים וחיידקים, ביולוגיה חישובית, מחלות המוח וביולוגיה התפתחותית.

בטקס חנוכת בניין המחקר אף הוענקו פרסי הצטיינות מטעם קרן הורוביץ, לסטודנטים ומענקים לרופאים וחוקרים מצטיינים מהפקולטה. בין המצטיינים, מנהל המכון הנפרולוגי במרכז הרפואי ע"ש פדה, פוריה, פרופ' פריד נח'ול אשר קיבל את הפרס כהוקרה והערכה על פעילותו כמרצה מצטיין וכחוקר מצטיין.

"עצם הזכייה בפרס מחזקת אותי ונותנת לי עוד מוטיבציה להמשיך ללמד ולחקור, ולגדל את הדור הבא של רופאים בעלי ערכים גבוהים של כבוד למטופל ומשפחתו. "פרופ' נח'ול הוסיף והודה לנשיא אוניברסיטת בר אילן ולדיקן הפקולטה לרפואה בגליל, פרופ' רן טור כספא ולהנהלת הפקולטה על האימון והתמיכה בו.