מנכ"ל קרן פילנור לביקור הכרות בבי"ח פוריה

צור שריקי המנכ"ל הנכנס של קרן פילנור , אשר מפעילה את פרוייקט "רופאי חלום" בישראל , הגיע ביום חמישי 13.12.12 לביקור הכרות במרכז הרפואי פוריה

צור שריקי המנכ"ל החדש של קרן פילנור, הגיע ביום חמישי האחרון לביקור במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה. את הביקור תאמה וליוותה שושי אופיר הליצנית הרפואית הותיקה ביותר במרכז הרפואי. המנכ"ל החדש נפגש עם סגן מנהל בית החולים ד"ר עופר תמיר, מנהלת מרכז טנ"א , ד"ר נסיה לנג, אריאלה לוסקי, מנהלנית קרן המחקריםועםסוניה סגל האחות ביחידת גסטרו ילדים.

קרן פילנור (The Philnor Foundation) היא העמותה האחראית על הפעלת פרויקט "רופאי חלום" ב-20 בתי חולים בישראל. הקרן עוסקת בשיתוף עם קרן מגי בגיוס כספים בארץ ובחו"ל לצורך הפעלת הפרויקט. קרן פילנור אף לקחה על אחריותה את גיוס הליצנים, הכשרתם ומתן ליווי מקצועי עבורם במהלך עבודתם השוטפת. יש לציין כי העמותה גם מקפידה לתמוך במחקרים אקדמיים בתחום הליצנות הרפואית.

שושי אופיר, תארה לצור שריקי את עבודתה היומיומית הן במרכז טנ"א והן ביחידת הגסטרו והדגישה את חשיבות הקשר המיוחד שנוצר בינה לבין הילדים או המטופלים המבוגריםוכיצד קשר כזה מסייע ומקדם את תהליך הבדיקה או הטיפול הרפואי.

ד"ר תמיר ציין שפרויקט הליצנות הרפואית מאד התפתח בביה"ח פוריה בשנים האחרונות והצוותים במחלקות מאד מרוצים מהתרומה של הליצנים הרפואיים לטיפול. הוא הוסיף שמחלקות נוספות בביה"ח הביעו רצונן להיעזר בליצן רפואי.

ד"ר לנג ציינה כי בשנת 2012 מרכז טנ"א קיבל מקרן פילנור מלגת מחקר בסך 10,000$ לנושאים הקשורים לפעילות הליצנים הרפואיים במרכז טנ"א ובימים אלה החלו במחקר .

צור שריקי התרשם מאד וציין בסיום הביקור, "הביקור היה מוצלח, ניתן לראות את המשקל והחשיבות שביה"ח נותן לפרויקט הליצנות הרפואית ("רופאי חלום" ), הדבר מתבטא גם בצרכים שעולים מהמחלקות ובבקשה להוסיף שעות ליצנות או ליצנים נוספים. אנחנו נעלה את הנושא להנהלת הקרן ונשתדל לסייע . "