כנס לנשות סכנין

כ90 נשים צעירות מהעיר סכנין השתתפו ביום רביעי, 28.11.12 , בכנס הריון, לידה ובריאות האישה, בנהריה. ד"ר סאמי חדאד, מנהל יחידת האולטרה סאונד המיילדותי במרכז הרפואי פוריה, הרצה לנשים בנושא הבדיקות השונות במהלך תקופת ההריון

ביום רביעי, 28.11.12, התקיים במלון קרלטון בנהריה, יום מיוחד לנשות העיר סכנין, ביוזמת מרכז ברעם לגיל הרך, בסכנין.האגף החדש לאם וליילוד במרכז הרפואי ע"ש פדה, פוריה, נתן את חסותו לאירוע . יוסראסולימאן, מנהלת מרכז ברעם לגיל הרך, ציינה כי "אוכלוסיית היעד שלנו הן נשים לקראת הריון או לפני לידה, אנחנו מארגנים יום מאד מגוון עם מידע וסדנאות פעילות במטרה לעניין את הנשים ולהעשיר אותן."בחלקו הראשון של היום, נציגות בי"ח פוריה,אורה זילברמן , אחות אחראית במחלקת יולדות, דנה הופר, מיילדת, נידאל חאג' , סגנית האחות האחראית במחלקת יולדות ומריאן נבסו אחות במחלקת ילודים, פגשו את הנשים הסבירו ונתנו מידע רב על המחלקות.

בחלקו השני של היום הרצה ד"ר סאמי חדאד, מנהל יחידת האולטרה סאונד המיילדותי , בפני הנשים על הבדיקות השונות במהלך חודשי ההיריון ומשמעותן. ד"ר חדאד אף ענה למגוון של שאלות בנושאי הריון ולידה שהעלו המשתתפות. "נשים צעירות מקבלות הרבה מידע ולעיתים עלולות להיכנס לסחרור, חשוב לתכנן את מהלך ההיריון ולבצע את הבדיקות הנדרשות לאיתור מקרים של נשאות למחלות תורשתיות. כמו כן חשוב לקבל טיפול תומך למניעת מומים, כמו חומצה פולית."