תואר פרופסור חבר לד"ר ג'וני יונס

האגף לאם וליילוד במרכז הרפואי פוריה יכול להתהדר עכשיו בשני פרופסורים בצוות המקצועי. לפרופ' משה בן עמי, מנהל האגף מצטרף ד"ר ג'וני יונס, מנהל היחידה להפרייה חוץ גופית, אשר יקבל תואר פרופסור חבר מטעם אוניברסיטת בר אילן.

ד"ר ג'וני יונס, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה,פוריה, יקבל תואר פרופסור חבר, באוניברסיטת בר אילן. תהליך אישור הפרופסורה החל ב2010כששימש ד"ר יונס מרצה בכיר בטכניון. בנובמבר הקודם, עם פתיחת הפקולטה לרפואה בגליל , החל תהליך האישור כפרופסור חבר, קליני באוניברסיטת בר אילן, אליה מסונפת הפקולטה.

ד"ר יונס מספר כי קיבל הודעה טלפונית מדיקאן הפקולטה לרפואה בגליל, פרופ' טור כספא, אשר עדכן אותו כי אושר מינויו . "להתפתח אקדמית בפריפריה זה לא מובן מאליו, אני שמח על כך שמנהל האגף לאם וליילוד, פרופ' משה בן עמי, סלל את הדרך ואפשר לי לקדם את המחקר בבית החולים פוריה. הודות לעבודה המאומצת ולסיוע של פרופ' בן עמי, מחקרים שלנו פורסמו בכתבי העת המדעיים המובילים בתחום בעולם!"

עם המינוי החדש תמנהמחלקת נשים ויולדות שני פרופסורים, כאשר לפרופ' משה בן עמי אשר מנהל את המחלקה מצטרף ד"ר יונס. פרופ' בן עמי מברך על ההישג החשוב ומציין, "מינוי אקדמי של פרופסורה מעיד על עשייה משמעותית בשני תחומים - מחקר והוראה, אין ספק שד"ר יונס מצטיין בעשייה בשני תחומים אלה. מעבר לכך, זה מצביע על כך שהאגף לאם וליילוד בפוריה זוכה להערכה הגבוהה ביותר מהפקולטה לרפואה. התפקיד שלנו כרופאים הוא בראש ובראשונה לטפל באנשים, אבל גם הרמב"ם הדגיש כמה חשוב להנחיל את הידע והמוטו הזה הוא שמנחה אותנו."

ד"ר יונס מוסיף כי קבלת תואר הפרופסור היא משימה הרבה יותר קשה בפריפריה ועל כן הוא גאה מאד בהישג ובמשמעויות שלו גם כאות להערכה המקצועית והאקדמית למרכז הרפואי פוריה, "בית חולים קטן ופריפריאלי שמצליח להגיע למצויינות כזו, זה לא מובן מאליו."

פרופ' בן עמי מספר על ד"ר יונס, "הוא בעל ידע עשיר מאד בתחום הפריון, כמעט בכל כנס בינלאומי נחשב שקשה מאד להתקבל ולהרצות שם, הוא נבחר להרצות. "

ד"ר ג'וני יונס (53) , תושב נצרת עלית, סיים לימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים והתמחה בנשים ויולדות בבי"ח הדסה. הגיע למרכז הרפואי פוריה בשנת 1993. שלוש שנים לאחר מכן נפתחה יחידת ההפרייה החוץ גופית בבית החולים אותה הוא מנהל מאז. כמו כן משמש כיו"ר החוג למיילדות וגניקולוגיה בפקולטה לרפואה בגליל ויו"ר ועדת הבחינות בתחום זה. נשוי לסמירה, רוקחת וסגנית מנהל בית המרקחת בבי"ח העמק ואב לארבעה ילדים.