המרכז הרפואי פוריה מארח תלמידי מדעים מסכנין

תלמידי התיכון במגמת מערכות רפואיות בבי"ס בשארה בסכנין, משתתפים בסיורים לימודיים והרצאות העשרה במרכז הרפואי פוריה.

תלמידי כתה יא' בבי"ס התיכון האזורי, "בשארה למדעים" בסכנין, הגיעו ביום חמישי 22.11.12 לסיור והרצאות במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה. זהו יום עיון ראשון בסדרה של ששה עליהם סוכם במסגרת שיתוף הפעולה בין המרכז הרפואי פוריה, לבית הספר. בחודשים הקרובים ישתתפו תלמידי כתות י',יא', יב', הלומדים במגמת מדעים בסיורים לימודיים במעבדות ובמחלקות השונותבבית החולים.

לדברי ת'רוואת נסאר, מרכזת מגמת מערכות רפואיות בבית הספר, המפגש עם צוות בית החולים ומנהלי מחלקות וההסברים על הציוד והמערכות כמו במחלקת דימות או במעבדה המיקרוביולוגית, תורמים רבות לידע וההעשרה של התלמידים.בסיור הראשון שהתקיים ביום חמישי השתתפו התלמידים בסיור והרצאה במחלקת הדימות אותה העביר הרנטגנאי הראשי, שמעון מנדל. בהמשך הם האזינו להרצאה בנושא "מעורבות המעבדה בקביעת האבחנה הרפואית והטיפול " מפי מנהל המעבדה המיקרוביולוגית, ד"ר אבי פרץ ואף סיירו במעבדות. בסיורים הבאים יבקרו התלמידים במכון הנפרולוגי, מרכז טנ"א, היחידה לטיפול נמרץ נשימתי , מלר"ד ובחדרי הלידה

מחנך כיתה יא', גנטוס סלימאן אשר השתתף בסיור אמר "ההסברים מרתקים והתלמידים מתקבלים בצורה מאד לבבית , אין ספק שהם סופגים ידע ונהנים מהלימוד באופן הזה."

ד"ר אבי פרץ, אשר מרכז את נושא הסיורים הלימודיים בבית החולים, ציין כי הנהלת בית החולים שמה דגש על כל פעילות או שיתוף פעולה אשר תורם ומקדם את החינוך הרפואי. "חשוב לנו ליצור חיבור עם בתי ספר תיכוניים באזור, אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מוצלח גם עם מגמת מדעי הבריאות בביה"ס בטבריה, כשהמטרה שלנו היאלפתח את הקשר עם הקהילה ולקרב את תלמידי התיכון לתחום הרפואה על היבטיו השונים."

רשא זרעיני, תלמידת יא' (תושבת טוראען) סיכמה, " למדנו מקרוב על גוף האדם ועל כל מיני תהליכים ומחלות , בסיור במחלקת דימות התאפשר לנו להתנסות ולראות מקרוב את המכשור המתקדם. הסיור היה מעניין ומרשים, זה רק חיזק את החלום שלי להיות רופאה."